0
765

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – BEDEM 1:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 450. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Igor Marić (Osijek) i Robert Nađ (Osijek). Strijelac: 1:0 Barukčić (18.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Bošković, Grgačević, Pongračić, Klemen, Župan, Lulić (87. Kolak), Galičić, Barukčić (54. Burazin), Bionda (71. Ivić), Stipanović. Trener: Hrvoje Bušić.

BEDEM: Anić, Babić, Smolčić, Borko, Validžić (56. Gazić), Leko, Mrdeša, Kirchbauer (46. Vuksanović), Koledić, Pintrić (46. Suppiger), Jagustin. Trener: Josip Raić Sudar.

Đakovački gledatelji u utakmici Đakovo Croatije i Bedema vidjeli su dosada najsadržajniju utakmicu u kojoj su domaćini mogli i s većom razlikom upisati pobjedu. Ali, i jedan gol bio je dovoljan za zadovoljstvo jer su Đakovčani s 19 bodova došli do sedme pozicije na tablici.

Barukčić za vodstvo

U prvih 15 minuta igre niti jedni niti drugi nisu imali izglednih prilika već se igra događala između dva kaznena prostora. Prvi su zaprijetili gosti kada je dubinsku loptu primio Ivan Koledić i sam krenuo prema đakovačkom golmanu. Međutim, Nevsitić je još jednom pokazao da je odličan golman, mirno je sačekao reakciju protivničkoga napadača i odbio loptu u polje.

Odmah u sljedećem napadu, Đakovčani su poveli. Akcija je krenula s lijeve strane, došla je u kazneni prostor gdje prvo puca Lulića, a odbijena lopta dolazi do Matea Barkučića koji s desetak metara loptu posprema u praznu mrežu. Đakovčani su mogli podebljati vodstvo u 23. minuti kada je Lulić s desne strane ubacio loptu na prvu vratnicu gdje se našao Branko Klemen. Njegov udarac, uz gostujući blok, završila je tik pored vratnice. Zatišje je vladalo do 40. minute kada Matej Jagustin u svom kaznenom prostoru loptu dodaje do Dine Stipanovića čiji prizemni udarac golman Anić brani nogama. I u posljednjoj minuti prvoga dijela Đakovčani su mogli do gola. Ubačenu loptu iz kornera na drugoj je vratnici dočekao Mateo Barukčić, ali njegov udarac brani golman Anić, po drugi puta pokušava Pongračić, ali lopta se od bloka odbija u korner. Tako su Đakovčani i Ivankovčani otišli na odmor s minimalnim domaćim vodstvom.

Revija promašenih prilika

U drugom poluvremenu obje momčadi krenule su otvoreno sa željom da što prije dođu do pogotka. U 47. minuti Borko je iskoristio pravovremeno dodavanje Mrdeše i sam iskosa krenuo prema đakovačkom golu. Iskosa s 12 metara pucao je, ali golman Nevistić opet je bio na mjestu. Samo minutu kasnije Đakovčani su u prilici. Ivankovčani su pogrješno izveli loptu iz auta, do nje je došao Pongračić koji iskosa s 15 metara puca prema golu, Anić odbija loptu koja dolazi Barukčića, ali njegov udarac uspjeli su blokirati gostujući braniči. U 50. minuti Borko pronalazi Koledića koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali mlako i po zemlji što je bio lagan plijen za Nevistića.

Minutu kasnije, Pongračić šutira s ruba kaznenoga prostora, ali Anić je na mjestu. U 59. minuti ponovo su Đakovčani u akciji. S lijeve strane loptu je u kazneni prostor ubacio Renato Lulić, na prvoj vratnici Pongračić puca glavom, ali ravno u golmana. Najbolju priliku za povećanje rezultata domaćini su imali u 65. minuti kada je Bruno Župan uputio udarac iskosa s lijeve strane, golman Anić odbio je loptu do Pongračića koji se našao sam na deset metara. Njegov udarac završio je pored vratnice. I u 72. minuti domaćini su imali stopostotnu priliku. Pongračić je ušao sam u kazneni prostor, odigrao povrtnu loptu do Lulića koji puca s desetak metara, ali golman Anić brani njegov udarac. U posljednjih petnaestak minuta gosti su imali više od igre, pokušavali su doći do izjednačujućega gola, ali obrana Đakovo Croatije s raspoloženim i staloženim Tomislavom Boškovićem bila je na visini zadatka.

Potpuno zaslužena pobjeda Đakovo Croatije koja je u ovoj utakmici stvorila mnoštvo prilika i šteta što nisu postigli još pokoji pogodak jer bili su daleko bolja momčad od Ivankovčana.

Nakon 11 kola Đakovo Croatia nalazi se na sedmom mjestu s 19 bodova, a u sljedećem kolu idu na gostovanje u Kutjevo.