0
1011

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

POLET – JEDINSTVO         10:0 (7:0)

Igralište: Semeljci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ćosić (1), 2:0 Vuksanović (9.), 3:0 Rebić (11.), 4:0 Vuksanović (12.), 5:0 Đuretković (22.), 6:0 Tanasić (36.), 7:0 Đuretković (41.), 8:0 Rebić (66.), 9:0 Ćosić (73.), Marčičević (81.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (46. Pilić), Erceg, Rebić, Gradištanac (46. Rašić), Đuretković (46. Blažević), Mario Vuksanović, Paradžik, Tanasić (46. Marčičević), Ćosić, Radonić (46. Gavran).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marko Bježančević, Antonio Paradžik, Šimić, Tihomir Bježančević (46. Lukić), Vočanec, Dalibor Paradžik, Radočaj, Ratkovčić, Ivan Juroš.

Susjedski derbi protekao je bez uzbuđenja jer su Semeljčani od samoga početka krenuli prema protivničkom golu i već u 22. minuti imali veliko vodstvo 5:0. Doduše, Forkuševčane treba donekle opravdati jer u Semeljce nisu doputovali kompletni bez nekoliko ozlijeđenih i kartoniranih igrača.

Već u prvoj minuti golom Ćosića Polet je poveo 1:0, a nakon toga redale su se prilike i pogotci. Strijelac za 2:0 Mario Vuksanović, treći gol zabio je Rebić, četvrti ponovo Vuksanović, a u 22. minuti za 5:0 pobrinuo se Đuretković. Do odlaska na odmor u listu strijelaca upisali su se Tanasić (36.) i po drugi puta Đuretković. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, semeljački trener napravio je pet izmjena tako da su gosti došli do malo zraka. Ipak, domaćini su u drugom dijelu postigli još tri pogotka: Rebić i Ćosić upisali su se po drugi puta u listu strijelaca, a posljednji deseti pogodak djelo je Maričevića.

Ovom pobjedom Polet je još jednom dokazao da je ove sezone najozbiljniji kandidat za osvajanje naslova prvaka, a nakon devet kola Semeljčani imaju 24 boda (osam pobjeda i jedan poraz).

OMLADINAC (ĐS) – DRAČICE 1:2 (0:0)

Igralište: Đakovački Selci. Gledatelja: 50. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 (Sekić – 48.), 1:1 (Duvnjak – 59.), 1:2 (Šifner – 77.).

OMLADINAC (ĐS): Dražetić, Jelačić, Aščić, Ivić, Marin Vardić, Škalec, Vrtarić, Jakab (71. Nađ), Ikić, Sekić, Borna Vardić.

DRAČICE: Cikač, Lipar (68. Žulj), Šarčević (90. Jukić), Petar Andričić, Đurđević, Kušević, Duvnjak, Udovčić (65. Šifner), Čečura (81. Gavran), Krizmanić, Marko Andričić (85. Privara).  Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Dračica upisali su gostujuće bodove u Đakovačkim Selcima. U prvom poluvremenu nije bilo golova. Gosti su već u prvoj minut mogli do vodstva, ali Marijan Udovčić izašao je sam pred golmana Dražetića, ali mu je domaći golman obranio udarac. Nakon toga, Dračičani su imali više od igre, stvorili su još dvije poluprilike, ali bez konkretne završnice.

U nastavku utakmice, domaćini su došli u 48. minuti u vodstvo. Nakon pogrješnoga dodavanja dračičkih braniča, lopta je došla do Slavena Sekića koji je uputio loptu s ruba kaznenoga prostora. Njegov udarac završio je u suprotnom kutu Cikačeve mreže. Nakon toga, Dračičani kreću još otvorenije prema selačkome golu. U 59. minuti, ubačenu loptu sa strane u peterac Omladinca odbio je golman Dražetić, a na nju je natrčao Duvnjak i zakucao u mrežu. Nakon toga, Dračičani imaju još nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao: Slična situacija kao i kod prvoga gola dogodila se u 77. minuti kada je na odbijenu loptu natrčao Šifner i pospremio je u mrežu. U završnici Selčani su pokušali nakon slobodnoga udaraca, ali udarac njihova napadača završio je u Cikačevom naručju.

Prema prikazanoj igri, zaslužena pobjeda Dračica.