0
890

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HAJDUK (ŠP) – POLET 0:1 (0:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 200. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Vedran Matić (Đakovo) i Krešimir Marković (Đakovo). Strijelac: 0:1 Ivan Đuretković (83.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak, Ivan Bjelobrk, Duspara, Mandić, Rudnički, Ognjenović, Marko Bjelobrk (80. Šušak), Stjepan Đambić, Zetović (79. Stipić).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (72. Aščić), Erceg, Rebić, Gradištanac, Ivan Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Tanasić, Ćosić, Radonić (86. Gavran).

Derbi susret osmoga kola između Hajduka i vodećega Poleta završio je pobjedom gostiju. U prvom poluvremenu domaćini su imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika posebice iz prekida, ali su Semeljčani na golu imali čudesnoga Miru Vuksanovića koji je u nekoliko navrata spašavao svoja vrata.

I u nastavku utakmice domaćini su dominirali, imali veći posjed lopte, stvarali prilike, ali Vuksanović je danas jednostavno bio nesavladiv. I kada su se Širokopoljci „ispuhali“, u samoj završnici Semeljčani su došli do „zlatnoga“ gola. Igrala se 83. minuta kada je Erceg dugačkom loptom pronašao Ivana Đuretkovića koji majstorski loptu prima na prsa i iz okreta neobranjivo pogađa Ivićevu mrežu. Super pogodak za važna tri boda. Do kraja susreta domaćini su pokušavali spasiti što se spasiti da, ali njihovi napadači ove subote nisu bili raspoloženi. Za razliku od semeljačkoga golmana Mire Vuksanovića koji je za svoju igru zaslužio čistu desetku.

Proslava semeljačkoga gola vrijednoga tri boda

S nova tri boda Polet i dalje ostaje na prvom mjestu i sada ima 21 bod. Hajduk s novim porazom ostaje na 13 bodova.