0
824

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – MARSONIA 1:1 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Pomoćnici: Dražen Pejić (Vukovar) i Franjo Vučko (Otok). Strijelci: 1:0 Grgačević (18. – 11 m), 1:1 Bundavica (64. – 11 m).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Bošković, Grgačević, Ivić, Kolak, Pongračić, Burazin (90. Čmelješević), Župan, Lulić, Galičić, Barukčić (46. Hulak).

MARSONIA: Memović, Balentović, Čanić, Begić, Jašparević, Baričević (79. Dančević), Grgić (46. Inanc), Mirković, Bundavica, Garić, Cherif Mohamed (63. Letica). Trener: Braslav Ostojić.

Nakon odlične igre i pobjede u Jelisavcu (4:2) nogometaši Đakovo Croatije s pravom su se nadali da prvi poraz mogu nanijeti i momčadi Marosnije. U prvih pola sata vidjeli smo ravnopravnu igru obje momčadi koje su težile nadigravanju i pokazale želju da dođu do sva tri boda. Prvi su zaprijetili Brođani u petoj minuti kada je dubinsku loptu primio Mirza Jašarević, ubacio je na drugu vratnicu do Almedina Bundavice čiji udarac glavom završava pored gola. Lopta je bila malo previsoka za brodskoga napadača. U 10. minuti gosti nisu iskoristili nesporazum Matea Barukčića i golmana Stipe Nevistića koji su se na rubu kaznenoga prostora sudarili, a lopta je došla do Josipa Grgića. Brodski napadač umjesto da šutira na prazan gol, pokušava proigrati suigrača na lijevoj strani, ali lopta odlazi u gol aut.

Nakon toga, uslijedio je vodeći pogodak domaćina. Začetnik akcije bio je Ljuban Ivić koji je prošao dvojicu gostujućih igrača odigrao dupli pas s Pongračićem i sam se našao pred Memovićem. Međutim, brodski stoper s leđa je srušio đakovačkoga veznjaka, a sudac Dumančić opravdano je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Tomas Grgačević. Gol je unio živost u domaće redove. U 23. minuti domaćini su odigrali školsku akciju po desnoj strani. Barukčić je proigrao Tomasa Grgačevića koji podvaljuje loptu u kaznen prostor do Mihaela Pongračića. Đakovački napadač puca s desetak metara, ali golman Memović odlično brani.  U 33. minuti zabilježili smo i potez za nagradu fair play. Brođani su bili u odličnoj prilici za pogodak, međutim, Tomislav Bošković srušen je u petercu, ali sudac je nastavio igru. Na lijevoj strani loptu je primio Karlo Baričević koji umjesto da je ubaci ponovo u đakovački kazneni prostor, izbacuju loptu u aut i tako daje priliku domaćem fizioterapeutu Zvonimiru Novoseliću da ukaže pomoć đakovačkom igraču.

Brođani su mogli u završnici utakmice do izjednačenja. U 38. minuti Baričević se izborio za već izgubljenu loptu, proslijedio ju do Grgića koji odmah pronalazi Marka Čanića. Brodska „petica“ puca s pet metara, ali golman Nevistić pročitao je njegovu namjeru. U nastavku akcije lopta je došla do druge stative gdje se ponovo nalazi Čanić, ali njegov udarac završava tik pored suprotne vratnice.

U drugom poluvremenu vidjeli smo gostujuću dominaciju. Međutim, sve njihove akcije završavale su na rubu kaznenoga prostora odnosno nedostajao im je završni pas. U takvoj igri Đakovčani su dočekali kontranapad. Igrala se 57. minuta kada je Dino Burazin oduzeo loptu na svojoj polovici, pobjegao dvojici čuvara i ušao u kazneni prostor. Umjesto da šutira na gol odigrao je loptu u sredinu kaznenoga prostora, Pongračić ju je preskočio, a Tomas Grgačević bio je već na drugoj strani tako da je njegov udarac zaustavio brodski stoper. Gostujuća dominacija nagrađena je izjednačenjem. U 64. minuti Tomislav Bošković srušio je u kaznenom prostoru Damira Mirkovića, a sudac Dumančić po drugi je puta pokazao na bijelu točku. Almedin Bundavića pucao je u lijevu stranu, Nevistić je bio na lopti, ali udarac je bio jak i precizan tako da je završio u mreži. U posljednjih petnaestak minuta domaćini su krenuli otvorenije prema brodskom golu, ali u đakovačkim redovima nije bilo raspoloženoga napadača. Pojavila se i nervoza tako da je sudac đakovačkim igračima pokazao tri žuta kartona, a u 83. minuti isključio je i predstavnika domaćina Filipa Ivića. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao, a domaćini su u sudačkoj nadoknadi imali posljednju priliku. U brodskom kaznenom prostoru, u gužvi loptu je uputio Grgačević, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da iznenadi golmana Memovića.

Svakoj momčad pripao je po jedan bod, a prema prikazanoj igri podjela bodova je realna. Nakon devet kola Đakovčani su ostvarili četiri, a Brođani čak pet remija. U sljedećem desetom kolu Đakovčani idu na gostovanje u Pleternicu.