0
642

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vukušić (Osijek). Pomoćnici: Hrvoje Rikert (Osijek) i Aleksandar Vuzem (Pribiševci). Strijelci: 1:0 Stipanović (34.),

ĐAKOVO CRAOTIA: Nevistić, Hulak (73. Magić), Bošković, Grgačević, Kolak, Burazin (87. Stanušić), Petričević, Župan, Galičić, Barukčić (46. Bionda), Stipanović. Trener: Josip Milardović.

VUTEKST-SLOGA: Vuković, Jelečki, Vuksanović (68. Bijelović), Marić, Utvić, Božović (71. Nedić), Mirosavljević, Bingulac, Rist, Križanović (54. Spasić), Bratić.

U samo četiri dana nogometaši Đakovo Croatije ostvarili su dvije pobjede za što su im bila dovoljna samo dva postignuta gola. Nakon minimalne pobjede u Novoj Gradišci (strijelac kapetan Tomas Grgačević) u utakmici protiv Vuteks-Sloge ulogu strijelca preuzeo je Dino Stipanović.

U prvom poluvremenu gledali smo ravnopravnu igru u kojoj nije bilo stopostotnih prilika, ali domaćini su nešto više željeli do gola dok su Vukovarci igrali na bod. U 34. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice vrijedan tri boda. Đakovačku akciju udarcem s ruba kaznenoga prostora završio je Dino Stipanović. Za vodstvo 1:0 što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, gosti su krenuli otvorenije, ali ipak su domaćini prvi zaprijetili. U 51. minuti korner je izveo Petričević, a samo pet metara Galičić glavom puca pored gola. Gosti su svoju prvu stopostotnu priliku imali u 56. minuti kada Danijel Spasić u svom prvom dodiru s loptom (u igru ušao u 54. minuti) pogodio stativu. U 59. minuti solo akcija Grgačevića završila je dodavanjem prema Fabijanu Petričeviću koji iskosa s lijeve strane s desetak metara puca, ali preko gola. Samo dvije minute kasnije gosti su prebacili loptu na lijevu stranu gdje se našao Spasić, ali njegov udarac s ruba kaznenoga prostora prolazi tik pore vratnice. Nakon toga, uslijedilo je zatišje gdje su gosti imali veći posjed lopte, ali bez izglednih prilika. Tek u 86. minuti gosti opasno prijete. Poluvolej Mihaila Marića završio je pored gola. Do kraja utakmice Đakovčani su uspjeli sačuvati svoju mrežu i tako sa osam bodova popeti se na sedmu poziciju.

Već u subotu Đakovčane očekuje novo iskušenje, gostovanje u Belišću.