Jurjevčani u sudačkoj nadoknadi ispustili pobjedu!

0
544

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

2:2 (1:2)

Pleternica – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja: 100. Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 0:1 Moises (23.), 0:2 Kukučka (29.), 1:2 Dorić (33.), 2:2 Dorić (90.).

SLAVIJA: Karlić, Antun Kvaternik, Marčinović, Ognjenčić, Solić, Tokić (77. Marčinković), Ančurovski, Kocijan (46. Nikolić), Dorić, Stanić (46. Roberto Bognar), Grbeš. Trener: Damir Bognar.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Kerovec (70. Kegelj), Lukačević, Dos Santos, Kukučka, Moises (90. Dubravac), Aščić, Jovanović (61. Matković), Žutić, Begović. Trener: Robert Grnja.

Nogometaši Zrinskoga krenuli su na put u Pleternicu s jasnim ciljem: pobjedom uhvatiti priključak sa samim vrhom tablice.

I sve je bilo idealno jer su Jurjevčani u prvih pola sata postigli dva pogotka  nagovijestili da će bodovi s njima. U 23. minuti slobodan udarac izveo je Moises, lopta je u živom zidu pogodila jednoga domaćega igrača, promijenila smjer, prevarila golmana Karlića i završila u mreži. Samo šest minuta kasnije Jurjevčani su izveli brzu kontru. Ivan Žutić povukao je loptu gotovo do korner linije, odigrao povratnu loptu do Janika Kukučke koji pogađa za 2:0. Odlična igra i rezultat kao iz bajke. Samo četiri minute kasnije, domaćini su ubacili dubinsku loptu u kazneni prostor Zrinskoga, golmanu Pintariću lopta je ispala, a na nju je natrčao Dominik Dorić i pospremio loptu u mrežu. Za 1:2 i odlazak na odmor.

U nastavku utakmice u rastrganoj i ne baš organiziranoj igri, domaćini su ubacivali lopte ne bi li došli do kakve-takve prilike za gol. Jurjevčani su čekali svoju priliku iz kontre. U odličnoj prilici bio je Ivan Kegelj koji je pobjegao po lijevoj strani, ali njegov udarac završio je pored gola. Još bolju priliku imao je Luka Matković koji se nakon nekoliko duplih pasova domogao lopte, ušao s desne strane u kazneni prostor, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da bi svladao golamana Karlića. I kada se činilo da će Jurjevčani odnijeti bodove dogodio se preokret i pogodak u 96. minuti. Prije toga, Pleterničani su zbog gruboga starta ostali s igračem manje jer je sudac Bednjanec u svlačionicu poslao Gabrijela Marčinovića. I kada su svi očekivali kraj, ubačenu loptu u kazneni prostor Jurjevčani su izbacili na rub kaznenoga prostora gdje se našao Dominik Dorić i prizemnim udarcem, kroz šumu nogu, pogađa za 2:2.

Jurjevčani mogu žaliti za propuštena dva boda koja su ih mogla dovesti u sam vrh-. Ali nema vremena za kuknjavu jer u subotu je pred igračima novi izazov – na Baru dolazi Slavonija iz Požege.