Punitovčani slavili u Piškorevcima, Mladosti, Torpedu i Omladincu (J) očekivani prolaz!

0
1119

ČETVRTFINALE KUPA NOGOMETNOGA SREDIŠTA ĐAKOVO

Odigrane su sve četiri četvrtfinalne utakmice Kupa Nogometnog središta Đakovo. Favoriti su opravdali uloge, osim eventualno Ratara koji je na svom terenu poražen od punitovačke Slavonije. Satničani su dugo lomili otpor borbenih Budrovčana, a Josipovčani Dračičana. I Šokadija se dobro držala u prvom poluvremenu u Kuševcu, ali u nastavku su domaćini došli do visoke pobjede.

U polufinalnim mečevima sastat će se: Slavonija (P) – Mladost (ĐS) i Torpedo – Omladinac (J).

1:3 (1:3)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Vedran Matić (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Sabljić (12.), 1:1 Mišević (18.), 1:2 Sabljić (22.), 1:3 Vranić (42.).

RATAR: Barić, Mišić, Brzaj, Blaškić, Florian Abramović, Mišević, Manuel Abramović, Križanović, Ivan Tunuković, Bekić-. (Još su igrali: Galić, Piplica, Matej Tunuković, Bošnjaković, Horvat, Antunović, Adrić).

SLAVONIJA (P): Bošković, Tadijan, Štigler, Veverec, Crnojević, Vinko, Smaka, Sabljić, Bešlić, Kovačević. (Još su igrali: Škorvaga, Šuvarić, Getoš, Poljarević.

Nogometaši Slavonije zasluženo su se plasirali u polufinale Kupa Nogometnoga središta Đakovo. Već u prvih pola sata dalo se naslutiti da će pobjeda pripasti gostima koji su u svojim redovima imali odličnoga napadača Marina Sabljića. Punitovačka „desetka“ pobjegla je domaćoj obrani i u 12. minuti dovela svoju momčad u vodstvo 1:=. Piškorevčani su brzo odgovorili: igala se 18. minuta kada je Marin Mišević poravnano rezultat na 1:1. Ali, najbolji igrač susreta Marino Sabljić samo četiri minute kasnije postiže svoj drugi pogodak za punitovačko vodstvo 2:1. Do kraja prvoga poluvremena trener-igrač Josip Vranić postigao je treći pogodak za miran odlazak na odmor.

U nastavku utakmice ritam igre je znatno opao, gosti zadovoljni postignutim vodstvom, a domaćini nisu uspjeli pronaći put do Boškovićeve mreže.

Prema prikazanoj igri, pobjeda Slavonije više je nego zaslužena. I plasman u polufinale!

2:0 (0:0)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Marin Bibković (Đurđanci)  Antun Taranić (Đakovo): Strijelci: 1:0 Živković (50.). 2:0 Stanušić (63.).

MLADOST (ĐS): Leko, Akrap (46. Bikić), Totić, Subašić, Novoselić (81. Svalina), Žonka (63. Branimir Barišić Jaman), Grbeša (46. Živković), Bojanović, Stanušić (73. Drmić), Barišić, Bruno Barišić Jaman. Trener: Ivan Denić.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Jurić (34. Đuđik), Antunović (56. Gabud), Mižurić (78. Zetović), Djaković (81. Tomislav Sito), Ivan Kladarić (74. Dorić), Valentin Sito, Markić, Kolić, Slobođanac, Zeko.

Prvoplasirana momčad Druge županijske lige – budrovačka Slavonija – dobro je organizirala obranu u prvih 45 minuta tako da domaćini jesu imali veći posjed lopte, ali nije bilo ozbiljnijih prilika. I gosti su napravili dva izleta u kontru, ali bez rezultata. Očito da je trener Slavonija Branko Nikolić dobro postavio svoju momčad koja je opravdala činjenicu da su vodeća momčad lige.

U nastavku utakmice, u igru je ušao Matija Živković koji je bio i strijelac prvoga satničkoga pogotka. Nakon duploga pasa Barišića i Bikića ovaj posljednji u kaznenom je prostoru pronašao Živkovića koji pogađa budrovačku mrežu. Nakon toga, igra Slavonije je pala, a to su iskoristili domaćini i u 63. postigli drugi pogodak. Nakon ubačaja iz kornera, lopta se odbila na desetak metara gdje se našao Marin Stanušić koji pogađa suprotni kut protivničke mreže.

Do kraja utakmice, niti jedni niti drugi nisu forsirali već su više razmišljali o sljedećim protivnicima. Nogometaše Mladosti u nedjelju očekuje vodeća momčad Slavonca iz Komletinaca dok će Budrovčani na gostovanje u Gorjane.

5:1(1:0)

Josipovac – Igralište Drljak. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Kuševac) i Željko Šekerija (Piškorevci). Strijelci: 1:0 Josip Batorek (20.), 2:0 Habada (50.), 3:0 Alen Stuhli (58.), 4:0 Kanisek (63.), 4:1 Gavran ( 69. – 11 m), 5:1 Habada (87.).

OMLADINAC (J): Edi Smolka, Čaić (46. Brkić), Josip Batorek (71. Leo Kvasnovski), Tomo Kanisek, Alen Stuhli, Josip Hulak, Marijan Batorek, Vragolović (67. Josip Vavra), Dorijan Hulak (46. Igor Pastva), Habada, Igor Stuhli (60. Kolarik). Trener: Domagoj Vragolović.

DRAČICE: Cikač (57. Raić), Jezidžić, Šarčević (75. Nikić), Petar Andričić (36. Ivan Krizmanić), Iletić, Đurđević, David Duvnjak, Stjepan Kušević, Marko Andričić (67. Gavran), Lipar (50. Tadić), Čečura. Trener: Mirko Kajba.

Susret Josipovčana i Dračičana protekao je u žustroj i čvrstoj igri, punoj ritma i odličnih akcija. Dračičani su u prvih 20 minuta pružile odličan otpor, međutim, domaćini su u 20. minuti došli u vodstvo. Josip Batorek osvojio je loptu na 35 metara od gostujućega gola, prošao je svoje čuvare i s ruba kaznenoga prostora prizemnim udarcem pogađa CIkačevu mrežu. Do kraja prvoga poluvremena obje momčadi bile su ravnopravne te su imale po dvije izgledne prilike, ali mreže su mirovale.

U drugom poluvremenu Josipovčani su bili daleko bolji tako da su već u 50. minuti postigli drugi pogodak i tako usmjerili utakmicu prema svojoj pobjedi. Marijan Batorek presjekao je loptu na 30 metara, upošljava Antu Habadu koji sa 18 metara pogađa protivničku mrežu. Habada je kao asistent sudjelovao kod trećega pogotka. U 58. minuti izveo je skraćeni korner, glavom Alen Stuhli pogađa mrežu. U postizanju četvrtoga pogotka sudjelovala su braća Batorek. Marijan je proigrao Josipa koji nije mogao promašiti. Dračičani su u 69. minuti uspjeli postići počasni pogodak. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivica Gavran. Konačnih 5:1 Josipovčani su postigli u 87. minuti. S desne strane u kazneni prostor ulazi Pastva, odigrava povratnu loptu do Habade koji postiže svoj drugi pogodak za konačnih 5:1.

5:0 (1:0)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Ivan Ivanović (Jurjevac). Strijelci: 1:0 Stjević (12.), 2:0 Nikolić Kovačić (52.), 3:0 Marin Cicvarić (68.), 4:0 Milardović (82.), 5:0 Labak (85.).

TORPEDO: Slavić, Beljan, Marin Cicvarić, Delić, Rajčević (74. Filip Cicvarić), Paradžik (72. Uzelac), Stjević, Radoš (62. Mislav Ivanda), Antinac (58. Labak), Nikolić Kovačić (66. Šarić), Milardović. Trener: Goran Uzelac.

ŠOKADIJA: Šen, Sever, Adrić, Asić, Josip Damjanović, Mato Damjanović (17. Tukara), Andrijević, Mario Damjanović (59. Vidović), Marko Damjanović, Degmečić, Matić. Trener: Rober Jelinić.

U prvom poluvremenu gosti iz Strizivojne dobro su se držali, igrali ravnopravno, ali ih je donekle presjekao rani pogodak Bojana Stjevića koji u 12. minuti dovodi Kuševčane u vodstvo. Do kraja prvoga poluvremena nije više bilo golova.

U nastavku utakmice do izražaja je došla bolja fizička sprema tako da su domaćini s dva pogotka riješili pitanje pobjednika. U 52. minuti Stjepan Nikolić Kovačić potvrđuje odličnu golgetersku formu da bi u 68. minuti Marin Cicvarić postigao treći pogodak. Nakon toga, otpor Strizivojnaca je nestao tako da u završnici utakmice domaćini dolaze do visoke pobjede. U 82. Milardović postiže četvrti, a Labak peti pogodak.