0
550

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

2:0 (1:0)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 200. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Pomoćnici: Domagoj Kečinović (Osijek) i Luka Vidić (Osijek). Strijelci: 1:0 Marijan Batorek (45.), 2:0 Štefančić (78. – 11 m).

OMLADINAC (J): Brandis, Kocur, Josip Batorek, Kanisek, Šlegl, Josip Hulak (89. Vavra), Habada (77. Dorijan Hulak), Mišetić (64. Vragolović), Marijan Batorek (82. Pastva), Štefančić, Igor Stuhli (80. Alen Stuhli).

HAJDUK (P): Škoro, Kajinić, Joka, Sklepić, Marković, Kaiser, Viljevac, Ceglec, Kormoczi, Horvat, Koprivec.

U sudaru dvaju momčadi koje još nisu osjetile slast pobjede, više umijeća imalis u nogometaši Omladinaca koji su u Josipovcu slavili protiv Hajduka iz Popovca.

Od prve minute Josipovčani su krenuli s napadima i većinu vremena proveli su na protivničkoj polovici. Nizale su se prilike koje su nagovijestile domaću pobjedu. U 10. i 15. minuti promašuje Marijan Batorek; prvi puta glavom s pet metara, a drugi udarcem s 12 metara). U 21. Igor Stuhli puca sa 16 metara, ali golman Škoro brani. U prilici se našao i Ante Habada koji je u 23. minuti napravio pravi slalom u gostujućoj obrani, ali njegov udarac završava pored gola.  Gosti su prvi puta zaprijetili u 30. minuti kada je Viljevac bježi domaćoj obrani i sam izlazi pred Brandisa. Međutim, josipovački golman spasio je svoju mrežu od sigurnoga pogotka. U sličnoj situaciju, amo pred popovačkim golom, našao se Ante Habada, ali njegov udarac zaustavlja gostujući golman. Nakon toga, u odličnoj se prilici nalazi i Mišetić, ali njegov udarac s 12 metara završava tik uz stativu. Gosti ponovo prijete u 41. minuti, ali bez uspjeha. I kada se činilo da će obje momčadi na odmor bez golova u 45. Igor Stuhli s desne strane ulazi u kazneni prostor, idealno poslužuje Marijana Batoreka koji nije imao težak zadatak. Za zasluženih 1:0.

3

Nakon postignutoga gola, u nastavku utakmice, igra Omladinaca postala je povezanija, ali opet su napadači promašili nekoliko izglednih prilika. Najbolje prilike imali su Igor Stuhli, Marijan Batorek, Josip Batorek i Ante Habada. U 79. minuti Josipovčani su potvrdili pobjedu. U gostujućem kaznenom prostoru loptu je primio najbolji igrač susreta Marijan Batorek, međutim, s leđa ga ruši gostujući branič, a sucu Romiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Antun Štefančić. Do kraja utakmice, domaćini su mirno priveli utakmicu kraju i tako upisali prve prvenstvene bodove u prvoligaškom društvu. Prema prikazanoj igri, više nego zasluženo.