Ratar prokockao nemoguće; Robert Marić četverostruki strijelac za domaći preokret!

0
573

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

4:3 (0:3)

Đurđenovac – Igralište Đurđenovac. Gledatelja: 150. Sudac: Miro Karlović (Samatovc). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Krešimir Sučić (Belišće). Strijelci: 0:1 Horvat (3.), 0:2 Florian Abramović (14.), 0:3 Florian Abramović (17.), 1:3 Marić )50.), 2:3 Marić (62.), 3:3 Marić (68 – 11 m), 4:3 Marić (81.).

ĐURĐENOVAC: Prevolšek, Posavec-Tušek, Stojanović, Pavlić (66. Marko Runje), Pavličić (87. Topalović), Vuković (88. Matko Runje), Markotić, Špehar, Čoboj (30. Serdar), Kuzminski, Marić.

RATAR: Piplica (83. Barić), Bošnjaković, Mišić, Brzaj, Horvat (78. Bekić), Florian Abramović, Mišević, Manuel Abramović, Jurinić, Križanović, Ivan Tunuković.

Ovakvu utakmicu kakvu su odigrali nogometaši Đurđenovca i Ratara svaki igrač u karijeri može odigrati samo jednom. Jer što su nogometaši iz Piškorevaca propustili teško je opisati, ali zasigurno da će dugo sanjati Roberta Marića koji je u drugom poluvremenu postigao četiri pogotka čime je svojoj momčadi donio tri boda.

No, Piškorevčani su primijenili recept „vatrenih“ i od prve minute napali domaćina. Već u trećoj minuti, nakon ubačene lopte iz kornera, najbolje se snašao Ivo Horvat i zatresao domaću mrežu. Domaćini se još nisu niti pribrali, a uslijedio je novi šok. Florian Abramović u 14. i 17. minuti postiže pogotke za pomalo nestvarnih, ali istinitih 0:3. Do kraja prvoga dijela, gosti su mogli postići još koji pogodak, najbliže tome bio je Horvat koji u 38. minuti pogađa prečku. Na odmor su gosti otišli s komotnim vodstvom 3:0.

A što se događalo u drugom poluvremenu vjerujem da nitko iz Ratara ne može objasniti. Jednostavno, Piškorevčani su stali i promatrali kako gosti napadaju na njihov gol. Doduše, gostujuću koncepciju poremetila je ozljeda golmana Piplice tako da je na vrata morao nezagrijani Barić. A tada je uslijedila kanonada Roberta Marića koji je  postigao sva četiri domaća pogotka. Domaćini su postigli tri gola iz prekida i tako u 81. minuti došli do vodstva 4:3. Pomalo nestvarno, ali opet istinito.