0
732

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

3:0 (1:0)

Livana – Igralište NK Tomislav. Gledatelja: 150. Sudac: Manuel Dendis (Jelisavac). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Matija Horvatek (Našice). Strijelci: 1:0 Nikšić (12.), 2:0 Nikšić (81.), 3:0 Nikšić (83.).

TOMISLAV: Crljić, Šantor (86. Jurišić), Mlinarević (71. Roso), Tomić, Žitnjak, Nikšić, Tomas, Barišić (88. Rudec), Boganović, Grabić (87. Radoš), Majstorović (84. Rudec).

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik (74. Kocur), Brkić (81. Alen Stuhli), Kanisek, Šlegl (86. Čaić), Josip Hulak, Habada, Mišetić (79. Vragolović), Pastva (71. Dorijan Hulak), Štefančić, Igor Stuhli.

Nogometaši iz Livane bolje su otvorili utakmicu te s dvije uigrane akcije zaprijetili golmanu Brandisu. Domaćini su u prvih desetak minuta izveli čak šest kornera i jednostavno gol je visio u zraku. Iskusni Dražen Nikšić u 12. minuti lob udarcem sa 18 metara doveo je Tomislav u vodstvo. Nakon početne inicijative, gosti su primirili svoje protivnike i do odlaska na odmor bila je to ravnopravna utakmica. Do odlaska na odmor i jedni i drugi imali su po jednu izglednu priliku. Kod domaćina raspoloženi Nikšić  puca preko gola, a kod gostiju Habadin udarac s desetak metara od bloka odlazi pored gola.

Na kirlima Dražena Nikšića do pobjede – NK Tomislav Livana

U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli puno sadržajniju i otvoreniju igru.  Gosti su imali prilike za izjednačenje, ali Pastva, Habada, Štefančić i Igor Stuhli nisu bili precizni. U domaćim redovima prava napast za josipovačku obranu bio je Dražen Nikšić koji se barem još dva puta mogao upisati u strijelce, ali na gostujućim vratima bio je raspoloženi Brandis. U 75. minut Stuhli ima najbolju priliku, ali njegov udarac završio je na stativi. Domaćini su u završnici brzim kontrama došli do konačnih 3:0. Svoj hatr-trick postigao je Dražen Niškić čime je definitivno zapečatio josipovačku sudbinu.