0
682

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – NAŠK 1:0 (0:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 200. Sudac: Dino Zrno (Vinkovci). Pomoćnici: Mate Dujmić (Vinkovci) i Filip Damjanović (Vinkovci). Strijelac: 1:0 Dos Santos (75.)

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Bubalo (69. Lukačević), Matković (65. Aščić), Kegelj (58. Kerovec), Bagarić, Dos Santos, Moises, Begović, Žutić, Šinko. Trener: Robert Grnja.

NAŠK: Mikšić, Lukačić, Libong, Tomić, Vinogradac, Firmino, Mađaš, Barišić (81. Mikola), Vučemilović, Hećimović, Rukavina.

Utakmica je protekla u dosta rastrganoj igri, Našičani su jako dobro stajali na tereni, u samom začetku prekidali su domaće napade i to im je donijelo povoljan rezultat. U prvih dvadeset minuta nije bilo izglednijih prilika, Jurjevčani su pokušavali organizirati napade, ali Našičani su jako dobro blokirali prostor i svaki pokušaj domaće momčadi.

Prvu priliku vidjeli smo u 18. minuti kada su Moises i Šinko nakon kornera odigrali dupli pas, Moises ubacio loptu na desetak metara, Dos Santos puca glavom, ali preko gola. Našičani su ozbiljnije zaprijetili samo minutu kasnije. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Edi Vinogradac, lopta odlazi tik pored vratnice. Nakon toga, igralo se na sredini terena, a novu prijetnju domaći su nogometaši ostvarili u 40. minuti. Jurjevčani su krenuli u kontru, lopta je na desnoj strani došla do Ivana Žutića koji puca, ali ravno u golmana Mikšića. U prvih 45 minuta niti jedni niti drugi nisu ostvarili neku značajniju prednost, a gledatelji su očekivali puno više od današnjih suparnika.

U nastavku utakmice prvi su zaprijetili domaćini. Igrala se 51. minuta kada je Žutić izborio prostor na desnoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor, ponovo je glavom pucao Dos Santos, ali ponovo preko gola. Gosti su najbolju priliku imali u 58. minuti kada je Matej Mađaš pobjegao jurjevskoj obrani, s ruba kaznenoga prostora pucao, Pintarić je zatvorio bliži kut, a lopta je prošla tik pored vratnice. Nakon toga, Zrinski kreće puno agresivnije, međutim, nervoza je učinila svoje tako da je bilo dosta prekida. Ključni trenutak dogodio se u 75. minuti kada je proradila brazilska veza. Neodlučnost Našičana Hećimovića i Rukavine iskoristio je Moises koji je došao do lopte prije njih, ušao u kazneni prostor, ubacio loptu u gostujući peterac gdje se našao Dos Santos koji glavom pogađa Mikšićevu mrežu. Do kraja utakmice, Jurjevčani su uz dosta nervoze uspjeli sačuvati minimalnu prednost i na kraju proslaviti prvu prvenstvenu pobjedu koju su ostvarili puno teže od očekivanoga.