Bilobrk i Dragojević trasirali čepinsku pobjedu!

0
726

ČEPIN I ZRINSKI „GENERALKOM“ ZAKLJUČILI PRIPREMNI PERIOD

ČEPIN – ZRNSKI (J) 3:1 (2:0)

Čepin – ŠRC Čepin. Gledatelja: 150. Strijelci: 1:0 Bilobrk (38.), 2:0 Dragojević (43.), 2:1 Žutić (68.), 3:1 Gelo (71.).

ČEPIN: Jakovljević, Bilobrk, Dragojević, Goluža, Batarilo Čerdić, Mato Grgić, Pavo Grgić, Pedić, Kraljević, Ivić, Bungić. (Još su igrali: Kordić, Nikolić, Fusić, Pandžić, Gregić, Krstanović, Gelo, Lamza). Trener: Igor Toth.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Lukačević, Šinko, Begović, Bagarić, Matković, Žutić, Kegelj, Dos Santos, Kukučka. (Još su igrali: Smaka, Kerovec, Stuhli, Jovanović, Borovčanin). Trener: Robert Grnja.

Bio je to pravi trećeligaški nogomet kakvoga su prikazali nogometaši Čepina i Zrinskoga. U prvom poluvremenu ravnopravna igra s ne baš previše prilika za gol, ali vidljivo je bilo da su i jedni i drugi ispunjavali taktičke zamisli svojih trenera.

Jurjevčani su prvu akciju prema golu Jakovljevića izveli u desetoj minuti kada Bagarić na lijevoj strani pronalazi Kukučku koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Iskosa s desetak metara šutirao je Kegelj, ali pored gola. U 18. minuti korner je izveo Kegelj, na desetak metara glavom šutira Dos Santos, ali lopta završava pored gola.

Nogometaši Čepina strpljivo se čekali svoju priliku i dočekali su je u 40. minuti. Loptu iz auta na rub kaznenog prostora ubacio je Gregić, glavom ju je u kazneni prostor proslijedio Dragojević, a na desetak metara primio Bilobrk. Neodlučna jurjevska obrana dopustila je Bilobrku da šutira i pogodi desni donji kut Pintarićeve mreže. Nogometaši Zrinskoga nisu se još niti oporavili od šoka, a uslijedio je novi. Domaćini su u 43. minuti izveli slobodan udarac s lijeve strane, lopta je došla do druge stative gdje se našao Dragojević koji koristi zbunjenost jurjevske obrane i s tri metra ubacuje loptu u mrežu.

U nastavku utakmice Jurjevčani su preuzeli terensku inicijativu, ali opet napadači nisu bili raspoloženi. U 58. minuti Dos Santos na lijevoj strani pronalazi Žutića čiji udarac završava preko gola. Čepin je uzvratio samo dvije minute kasnije. Ubačenu loptu iz kornera na petercu je dočekao Bilobrk, ali lopta je završila pored gola. U 67. minuti Bagarić šutira s dvadesetak metara, ali ravno u golmana Kordića. U 68. minuti Ivan Žutić koristi nesporazum čepinskoga braniča i golmana Kordića, presijeca loptu i mirno ju plasira u praznu mrežu. I kada se činilo da će Zrinski zaprijetiti izjednačenjem, igrači Igora Totha postižu treći pogodak. Igrala se 75. minuta kada je Gelo u kaznenom prostoru iskoristio neodlučnost protivničke mreže i s desetak metara pogodio gol. Do kraja utakmice, i jedni i drugi imali su nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Prema prikazanoj igri, i jedni i drugi će u prvenstvo spremni. U nedjelju, 25. kolovoza, Čepin će na svom terenu dočekati Oriolik, dok će Zrinski u subotu u goste Vihoru u Jelisavac.