0
650

ĐAKOVČANI I BELIŠĆANI ODIGRALI „GENERALKU“

ĐAKOVO CROATIA – BELIŠĆE 0:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Pataki (Đakovo). Pomoćnici: Zvonimir Novoselić (Đakovo) i Dino Škalić (Đakovo). Strijelci: 0:1  Antonio Rosandić(75.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Brdarić, Čmelješević, Bošković, Kolak, Grgačević, Ivić, Klemen, Stipanovć, Galičić, Bionda. (Još su igrali: Jukić, Perković, Stanušić, Magić, Hulak, Sito, Župan, Babić, Lulić). Trener: Bojan Stjević.

BELIŠĆE: Stanić, Barišić, Žaja, Bruno Damjanović, Lacković, D. Damjanović, Anić, Ratković, Kraljević, Paulić, Išasegi. (Još su igrali: Klanjšček, Milić, Agatić, Stupar, Jakovčević, Rosandić, Poljak, Harkanovac, Brkić, Ajduković). Trener: Davor Rupnik.

Đakovčani i Belišćani odigrali su „generalku“ odnosno posljednju utakmicu prije početka prvenstva. Obično treneri izvode svoje najbolje postave s kojima bi trebali krenuti u borbu za bodove, međutim, niti Đakovčani su nastupili bez trojice standardnih igrača (Burazin – posao; Pongračić i Petričević – ozljede) dok su Belišćani krenuli bez Agatića i Rosandića (nemaju pravo nastupa zbog žutih kartona).

Sudbonosno „da“ trenera Milardovića

Đakovčani su bili lišeni pomoći glavnoga trenera Josipa Milardovića koji će sutra u subotu, 17. kolovoza, izreći sudbonosno „da“ svojoj zaručnici Aniti. Ovim putem, čestitamo im ovaj svečani trenutak uz najljepše svadbene želje.

Utakmica je protekla u polaganom ritmu u kojemu su gosti imali nešto više od igre, pokazali su više želje za postizanjem pogotka, ali do kraja prvoga poluvremena mreže su mirovale. Već u drugoj minuti Belišćani su uputili udarac iskosa iz slobodnog udarca, ali to je bio lagan plijen za golmana Stipu Nevistića. U petoj minuti ponovo su Belišćani zaprijetili. Po lijevoj strani pobjegao je Išasegi, ali njegov udarac s desetak metara završio je ravno u naručju đakovačkoga golmana. Do samoga kraja prvoga dijela igralo se između dva kaznena prostora, Đakovčani su tek u 40. minuti uputili prvi udarac u okvir belišćanskoga gola. Lopta je došla do Tomasa Grgačevića koji s ruba kaznenoga prostora šutira, ali nije bilo dovoljno snage ni preciznosti da bi se svladao golman Stanić.

U nastavku utakmice oba su trenera napravila nekoliko izmjena tako da je igra dobila na živosti. I Đakovčani su ažurnije prenuli prema protivničkom golu, ali nije bilo izglednijih prilika. Belišćani su dominirali sredinom terena te su u 75. minuti uspjeli postići pogodak. Na ubačenu dubinsku loptu u pravom je trenutku utrčao Antonio Rosandić koji glavom prebacuje istrčaloga golmana Jukića. Lopta je završila u mreži. Do kraja utakmice vidjeli su u posljednjim trenucima odličan udarac Nike Stanušića, ali golman Stanić bio je na svom mjestu.

Ovom utakmicom nogometaši Đakovo Croatije završili su pripremni ciklus i u subotu, 24. kolovoza, očekuje ih borba za bodove. U 17:30 sati na svom će stadionu dočekati NAŠK iz Našica, momčad koju kao trener vodi bivši đakovački igrač Mario Barišić.