0
451

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – KOPRIVNICA 3:2 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Sabljić Stare Plavnice). Pomćnici: Mario Lončar (Čačinci) i Ivan Starčević (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Lulić (28.), 2:0 Lulić (57.), 2:1 Tucaković (60.), 3:1 Lulić (63.), 3:2 Tuba (76.).

ĐAKOVO CROATIA: Leko, Brdarić (46. Burazin), Bošković, Grgačević, Hlišć, Lulić, Petričević, Galičić, Barukčić (3. Čmelješević), Stipanović, Damjanović (46. Magić).

KOPRIVNICA: Jarnec, Tucaković, Tuba, Filipović, Hajdinjak, Šarlija (78. Vršić), Gregurina, Šumiga (76. Kiš), Kudumija, Halavuk, Vrkić.

Đakovački nogometaši imali su naporan vikend jer su u petak bili sudionici svatova u kojima je sudbonosno da rekao njihov organizator igre Mihael Pongračić zajedno sa svojom izabranicom Željkom. Ovim putem čestitamo mladencima!

Đakovački nogometaši prema očekivanju oprostili su se od svojih navijača pobjedom protiv „fenjeraša“ iz Koprivnice. U prvih pola sata vidjeli smo sadržajnu igru i jedne i druge momčadi u kojoj su samo nedostajali golovi. I domaćini i gosti igrali su otvoreno sa željom za nadigravanjem, a takav pristup u nastavku utakmice donio je i pogotke. U 28. minuti Renato Lulić našao se na rubu kaznenoga prostora, uputio je prizemnu loptu koja je golmanu Jarnecu prošla kroz noge i završila u mreži. Nakon toga, i gosti su potpuno otvorili svoju igru tako da smo vidjeli ravnopravan nogomet s dosta lijepih akcija i izglednih prilika. Treba posebno istaknuti mladoga đakovačkoga golmana Stjepana Leku koji je u nekoliko situacija odlično reagirao i spasio svoju mrežu. Ali, ipak do odlaska na odmor nismo vidjeli pogotke.

Đakovčani su bolju igru u drugom dijelu okrunili drugimn pogotkom. Ponovo je na sceni bio Renato Lulić koji postiže svoju drugi pogodak i time najavljuje pobjedu svoje momčadi. Međutim, samo tri minute kasnije Bojan Tucaković prikrao se na drugu stativu gdje je ubačenu loptu glavom ubacio u đakovačku mrežu. Ali, tada stvar u svoje ruke uzima najbolji igrač susreta Renato Lulić koji je izmiješao gostujuću obranu i lob udarcem prevario golmana Jarneca. Nakon toga, Đakovčani su propustili još nekoliko izglednih prilika čime su mogli potvrditi pobjedu, ali i popraviti gol razliku. I nakon toga, uslijedila je gostujuća kazna. Dubinska lopta došla je u kazneni prostor gdje je Nikola Tuba ispred golmana Leke poslao loptu u praznu mrežu. Do kraja susreta, Đakovčani su uspjeli sačuvati stečenu prednost i tako se od prvenstva oprostiti pobjedom.

Nakon odigranih 30 kola Đakovo Croatia zauzela je jedanaesto mjesto sa 40 osvojenih bodova. Prvak i novi član druge lige je vinkovačka Cibalia.