Galičić i Grgačević za đakovačku pobjedu!

0
426

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – BJELOVAR 2:1 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 200. Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 1:0 Galičić (14.), 1:1 Rajić (57.), 2:1 Grgačević (58.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Bošković, Grgačević, Hlišć, Pongračić, Lulić, (68. Jakić), Petričević, Galičić, Barukčić (90. Bionda), Stipanović (84. Rajčević), Damjanović.

BJELOVAR: Beljan, Jozić, Pranjić (73. Đipalo), Nreca, Hajdarović, Rajić, Mamić (65. Nikšić), Kuprešak, Šantalab, Blažić (88. Kušenić), Barešić. Trener: Alen Mrzlečki.

Od samoga početka nogometaši Đakovo Croatije dali su do znanja svojim protivnicima da će oni biti ti koji će diktirati ritam utakmice.

Raspoloženi Dino Galičić za vodstvo

Već u drugoj minuti Dino Stipanović  šutira s ruba kaznenoga prostora, ali lopta završava preko gola. Prvu pravu akciju Đakovčani su pretvorili u pogodak. Igrala se 14. minuta kada je Pongračić na desnoj strani pronašao raspoloženoga Dinu Galičića. Đakovački bočni igrač došao je do ruba kaznenoga prostora, snažno šutirao, a lopta je završila u prvom kutu Beljanove mreže. I nakon vodstva Đakovčani su imali više od igre, u 28. minuti malonogometnu akciju Pongračića i Grgačevića završio je udarcem iskosa ovaj drugi. Međutim, prizemnu loptu uhvatio je odlični bjelovarski golman Nikola Beljan. U 34. minuti Fabijan Petričević ubacio je loptu s lijeve strane, na desetak metara našao se Pongračić koji je bio neodlučan i lopta je otišla u gol aut. U 40. minuti Pongračić je odlično asistirao do Damjanovića koji iskosa šutira, ali ravno u golmana. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena, dva puta je šutirao danas odlični Petričević, međutim, oba udaraca završila su tik pored vratnice.

Đakovčani mogli i do uvjerljivije pobjede

I nastavak utakmice pripao je domaćinima. U 48. minuti Barukčić je  prebacio loptu do Galičića koji je ubacuje u gostujući peterac, ali Pongračić je bio neodlučan i nije uspio zatresti bjelovarsku mrežu. U 53. minuti Petričević je izveo korner, Pongračić na prvoj vratnici glavom loptu prebacio u peterac, međutim, lopta je iznenadila đakovačke napadače tako da i ova prilika odlazi u nepovrat. I kada su se Đakovčani ispromašivali, uslijedila je kazna. Gosti su iskosa s lijeve strane ubacili na desetak metara, na prvoj se vratnici našao Marijo Rajić koji iz prve pogađa prvi kut Jukićeve mreže. Za 1:1.

Ali, samo minutu kasnije, Đakovčani ponovo dolaze u vodstvo. Ubačena je dubinska lopta prema Tomasu Grgačeviću koji je ušao u kazneni prostor i prizemnim udarcem pogađa suprotni kut Beljanove mreže. U 67. minuti Grgačevićev udarac sa 18 metra završava pored gola. Ulaskom Ivana Jakića đakovačka lijeva strana postala je puno opasnija tako da su domaćini u završnici mogli postići još pokoji pogodak. U 69. minuti nakon izvedenog kornera nastala je gužva u gostujućem kaznenom prostoru, ali udarac Jakića golman Beljan odlično brani.  Gosti su posljednju priliku imali u 77. minuti kada iskosa s lijeve strane šutira Pejo Kuprešak, ali golman Jukić bio je na mjestu. U 88. minuti Mateo Barukčić šutirao je s desetak metara, ali golman Beljan, najbolji gostujući pojedinac, još je jednom spasio svoju mrežu.