0
400

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ČEPIN – ĐAKOVO CROATIA 2:1 (2:0)

Čepin – Igralište Čepin. Gledatelja: 200. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Pomoćnici: Hrvoje Rikert (Osijek) i Leo Knežević (Jelisavac). Strijelci: 1:0 Agatić (18.), 2:0 Gelo (43.), 2:1 Damjanović (80.).

ČEPIN: Kordić, Gregić (78. Zrno), Bilobrk, Bungić, Gregić, Gelo (86. Kraljević), Agatić, Ivić, Kundid, Batarilo-Čerdić, Fusić (73. Rolj). Trener: Igor Toth.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Bošković, Grgačević (60. Rajčević), Hlišć (63. Jakić), Kolak (74. Magić), Pongračić, Petričević, Efremovski, Galičić, Stipanović, Damjanović.

Utakmica između Čepina i Đakova bila je odlična, puna ritma i izglednih prilika tako da je publika došla na svoje.

Đakovčani stvarali prilike, Čepin zabijao

Đakovčani su u prvih 45 minuta prikazali bolju igru, ali domaćini su koristili svoje iskustvo i dolazili do golova. U 12. minuti Đakovčani su imali stopostotnu priliku. Nakon pogrješke čepinskoga braniča Gregića Pongračić dodaje loptu do Tomasa Grgačevića koji izlazi sam pred golmana Kordića koji brani njegov udarac. U 17. minuti ponovo su gosti mogli doći do vodstva. Petričević je iskosa krenuo sam prema čepinskom golu, njegov udarac desnom nogom zavrvšio je pored gola. I tada je uslijedila kazna. Po lijevoj strani Gregić i Gelo izigrali su đakovačku obranu, ovaj zadnji točnom loptom pronašao Agatića koji prsima smiruje loptu, vara đakovačkoga stopera i pogađa suprotni kut Jukićeva gola. Nakon toga Đakovčani ponovo imaju stopostotnu priliku, ali napadači ne uspijevaju to pretvoriti u gol. Ponovo je u glavnoj ulazi bio Agatić koji je odigrao zadnji pas prema Geli. Čepinski veznjak ulazi iskosa s desne strane i točnim udarcem pogađa suprotne rašlje. Bilo je to 2:0 za Čepin. Tijekom prvoga poluvremena spustio se jaki pljusak koji je gotovo prijetio prekidu utakmice, ali ipak do toga nije došlo.

Damjanović za 1:2

U nastavku utakmice Đakovčani su imali veći posjed lopte, ali bez izrazitijih prilika za gol. Ipak, Đakovčani nakon kornera dolaze do pogotka. Petričević je ubacio oštru loptu u kazneni prostor, na pravom se mjestu našao Damjanović koji glavom pogađa čepinsku mrežu. U samoj završnici, domaćini su propustili tri izgledne prilike da svoju pobjedu začine i s većom razlikom. Gugić i Agatić pogađaju prečke, a Ivić i Kraljević promašuje izgledne prilike.

Đakovčani su, unatoč porazu, prikazali odličnu igru, ali su nogometaši Čepina iskoristili svoje iskustvo i došli do nova tri boda.