Satnički napadači na “godišnjem odmoru”!

0
448

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

JEDINSTVO – MLADOST (ĐS) 1:1 (1:1)

Donji Miholjac – Igralište Jedinstvo. Gledatelja: 100. Sudac: Fran Jerbić (Osijek). Pomoćnici: Oliver Romić (Osijek) i Nikola Vuković (Osijek). Strijelci: 1:0 Katavić (40.), 1:1 Denić (42.).

JEDINSTVO: Horvat, Šnel, Matović, Alšić (46. Šarlija), Zemunić, Perković (90. Curač), Horvat, Vidaković (90. Grgić), Šapina, Katavić (81. Živković), Jagorinac. Trener: Martin Majdenić.

MLADOST (ĐS): Šakota, Davor Svalina (72. Žulj), Radnić, Subašić, Novoselić, Žonka, Denić (51. Totić; 61. Branimir Barišić Jaman), Bojanović, Penava, Barišić, Grbeša (81. Čutura). Trener: Ivan Denić.

Nogometaši Mladosti u Donjme Miholjcu propisno su se ispromašivali što su iskoristili domaćini i osvojili bod. Od samoga početka gosti su imali više od igre. Prvu priliku imali su u šestoj minuti kada je Penava ukrao loptu domaćoj obrani, ali s 11 metara puca pored gola. U 16. minuti Subašić je dugom loptom pronašao Nevena Grbešu koji sam izlazi pred golmana Horvata, ali njegov udarac završava pored gola. Samo dvije minute kasnije ponovo je Grbeša u prilici. Asistent je bio Barišić, a udarac satničkoga napadača završava u naručju domaćega golmana. Igrala se 22. minuta kada je Svalina pucao s tridesetak metara, ali Horvat odličnom paradom odbija loptu u korner. Stopostotnu priliku Satničani su imali u 35. minuti kada je Novoselić prošao po korner liniji, povratnom loptom pronašao Barišića čiji udarac na gol liniji zaustavlja domaći branič. Golove smo ipak vidjeli u samoj završnici prvoga poluvremena. Međutim, gosti su iskoristili sve gostujuće promašaje i u 40. minuti Matović je odigrao povratnu loptu do Katavića koji s ruba kaznenoga prostora pogađa malu mrežicu. Samo tri minute kasnije gosti izjednačuju rezultat na 1:1. Filip Denić iz slobodnoga udarca s 20 metara prebacuje živi zid i pogađa domaću mrežu. U 45. minuti Bojanović ubacuje loptu iz kornera, u kaznenom prostoru najviši je Žonka, ali njegov udarac glavom završava u naručju golmana Horvata.

U nastavku utakmice gosti i dalje pritišću domaćina, ali jednostavno napadači su danas bili na „godišnjem odmoru“. U 53. minuti Svalina ubacuje loptu s desne strane, na drugoj strani našao se sam Penava, ali njegov udarac glavom završava pored gola. U 67. Drmić puca s desne strane, ali pogađa vanjski dio mreže. Posljednju priliku Satničani su imali u 82. minuti kada Novoselić puca s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola.

Mladost je nepredviđeno izgubila dva boda tako da je prilika osječkoj Olimpiji da još malo smanji bodovnu razliku. Do ovoga kola Satničani su „ljubičicama“ bježali sedam bodova.

U sljedećem 27. kolu Mladost ponovo ide na gostovanje i to kod posljednjega Slavonca iz Tenje.