Derbi u Mandićevcu bez pobjednika, Budrovčani remizirali u Mrzoviću, Dinamo slavio protiv Drenjanaca, Vučevčani dominirali u Kešincima!

0
720

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

DINAMO (TO) – ZRINSKI (D) 3:2

Jak vjetar i kiše nisu baš pogodovali za igru, ali to nije smetalo Tomašančane da već u osmoj minuti povedu 2:0 protiv Drenjanaca. Ipak, gosti su se brzo oporavili od početnoga šoka te u 14. minuti golom Stošića smanjili na 1:2. Samo osam minuta kasnije Zrinski dolazi do izjednačenja. Dominik Ivić lob udarcem sa ruba kaznenoga prostora pogađa domaću mrežu. Uz nekoliko prilika sa svake strane, rezultat se do odlaska na odmor nije mijenjao. U nasavku utakmice, i jedni i drugi mogli su do vodstva. Ali, u 67. minuti sudac Šekerija dosuđuje kazneni udarac za domaćine kojega oni pretvaraju u vodstvo 3:2. Gosti su tada krenuli na sve ili ništa, stvorili još dvije izgledne prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

KEŠINCI – VUČEVCI  0:5 (0:2)

Nakon početnoga ispitivanja snaga, u prvih dvadesetak minuta utakmice između Kešinaca i Vučevaca nije bilo izglednijih prilika. No, u 20. minuti slobodan udarac s 30 metara izveo je Penić, domaći golman nespretno je reagirao i lopta je ušla u mrežu. U 39. minuti bolju igru gostiju okrunio je drugim pogotkom Pilipović. Vučevački napadač pobjegao je svojim čuvarima i preciznim udarcem pogodio malu mrežicu.

U nastavku utakmice sve je bilo na gostujućoj strani. Za treći pogodak u 65. minuti pobrinuo se Galičić koji je pobjegao svojim pratiteljima i sigurnim udarcem zatresao kešinačku mrežu. U listu strijelaca upisao se i junior Topalović koji upućuje loptu s tridesetak metara, vjetar je promijenio smjer i prevario domaćega golmana. Za 0:4. I konačno, asistencija Pilipovića bila je dovoljna Mikiću da postigne peti pogodak za konačan rezultat.

VINOGRADAR – SLAVONAC (P)  3:3 (0:0)

U prvom poluvremenu vidjeli smo tvrdu utakmicu u kojoj se nije umiralo u ljepoti. Ipak je to bio derbi u kojemu je svaka momčad imala svoju matematičku računicu. „Vinogradari“ imaju tri boda više od Slavonca i Slavonije tako da im je i bod dobrodošao jer i dalje ostaje ista bodovna razlika.

U drugom poluvremenu, Vinogradar je bolje otvorio utakmicu i poveo je s 2:0. Tada se činilo da sje utakmica odlučena, međutim tako nisu mislili gosti iz Preslatinaca te s dva pogotka vraćaju utakmicu u neizvjesne vode. Strijelci su bili Antonio Tarnaj i Hipp. U neizvjesnoj završnici svaka je momčad postigla po još jedan pogodak (za Preslatinčane Ivan Tarnaj) za konačnih 3:3. I podjelu bodova koja u ovom trenutku ipak više odgovara Mandićevčanima.

NAPRIJED – SLAVONIJA (B) 2:2 (0:1)

Budrovčani su u Mrzović putovali sa samo jednim ciljem: pobijediti i nastaviti uspješan proljetni niz. I nakon prvoga poluvremena u kojemu su vodili 1:0 činilo se da će taj cilj i ostvariti. Međutim, tako nisu mislili domaćini koji su golovima Franje Majića i Igora Blaževića uspjeli doći do potpuno zasluženoga boda. A Budrovčani mogu žaliti jer nisu iskoristili remi svojim suparnika u borbi za naslov prvaka – Vinkogradara i Slavonca koji su remizirali u Mandićevcu.

No, borba za prvo mjesto se nastavlja, a već u nedjelju Budrovčani na svom igralištu dočekuju vodeći Vinogrdar.

SLOBODAN: MLADOST (L)