0
885

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – CIBALIA 1:1 (0:1)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 900. Sudac: Dario Brkić (Požega). Pomoćnici: Oliver Hrmić (Požega) i Hrvoje Rikert (Osijek). Strijelci: 0:1 Vincetić (45.), 1:1 Galičić (87.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Bošković, Grgačević, Hlišć, Kolak, Pongračić, Burazin (62. Jakić), Petričević (73. Efremovski), Galičić, Barukčić, Stipanović (62. Rajčević). Trener: Josip Milardović.

CIBALIA: Marijanović, Mihaljević, Filipović, Ždinjak, Vincetić (74. Kiš), Karaula, Pavičić (90. Stojanović), Tadić, Oršolić, Tustonjić (84. Suppiger), Bajić. Trener: Ivan Karaula.

Pravi nogometni derbi vidjelo je oko 900-tinjak gledatelja koji su stigli na Stadion Đakovo. Bila je to prava nogometna atmosfera za koju su zaslužni domaćini koji su vodili računa u svim detaljima organizacije jedne utakmice. Iako rezultatski utakmica nije imala preveliki značaj, dobro popunjene tribine, stotinjak vinkovačkih „ultrasa“ koji su od prve do zadnje minute bodrili „nebesko-plave“, raspoloženi protivnici, dobar nogomet, dva pogotka, svakome po jedan bod kojime i jedni i drugi mogu biti zadovoljni. Dakle, ovo je atmosfera koju u Đakovu nismo vidjeli dugo, a ovo je pravi pokazatelj da će ljubitelji nogometa doći kada se igra dobar nogomet i kada njihovi ljubimci ostvaruju dobre rezultate. A Đakovčani su, po broju osvojenih bodova, u proljetnom dijelu prvenstva treća momčad lige.

Ravnopravno u prvih 45 minuta

U prvih 45 minuta gledatelji su vidjeli ravnopravnu igru u kojoj nije bilo previše prilika za pogotke, ali su i jedni i drugi pokazali želju za pogotkom. Đakovčani su prvi zaprijetili u sedmoj minuti kada je Mihael Pongračić iskosa s lijeve strane uputio udaraca prema vinkovačkom golu, ali je golman Marijanović loptu izbacio u korner. Gosti su pokušavali, najčešće preko desne strane, ali domaća obrana bila je na visini zadatka. Gosti su prvu priliku imali u 35. minuti kada je ubačenu loptu u kaznenom prostoru primio Benjamin Ždinjak i s desetak metara uputio udarac, ali domaći golman Jukić bio je na mjestu. U samoj završnici domaćini su pritisnuli Vinkovčane, ali bez završnoga udarca. O njihovoj inicijativi dovoljno govori i podatak da su u samo jednoj minuti izveli čak četiri kornera. I kada se očekivao kraj prvoga poluvremena, iz jedne bezazlene situacije gosti su došli u vodstvo. Domaća obrana izbacila je loptu iz svoga kaznenoga prostora, ona je došla na 25 metara do Alberta Vincetića koji upućuje udarac prema đakovačkom golu. Golman Jukić bio je nekoliko metara izvan svoga gola, pokušao je izbaciti loptu, ali ona je prešla preko njega  završila u mreži. Odmah nakon toga, vrlo dobri sudac Dario Brkić odsvirao je kraj  prvoga poluvremena.

Neshvatljivo nervozni Vinkovčani

U nastavku utakmice, gosti su u prvih petnaestak minuta imali dvije stopostotne prilike da definitivno riješe pitanje pobjednika, ali njihovi napadači nisu bili koncentrirani. To je unijelo nervozu u gostujuće redove tako da je pomoćni trener gostiju Petar Tomić stalno prigovarao sucima, a u 69. minuti Vinkovčani ostaju s igračem manje,. Drugi žuti karton zbog preoštroga starta dobio je Mate Bajić. Međutim, niti s igračem više domaćini nisu uspijevali doći do poravnanja. Ipak, u samom završnici, u jednoj gužvi u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snašao Dino Galičić koji iz blizine ubacuje loptu u mrežu. Nakon toga, Vinkovčani ostaju bez isključenoga Marijana Ošrolića kojemu je sudac pokazao drugi žuti karton zbog preoštroga starta. U završnih pet minuta Đakovčani nisu iskoristili igračku prednost od dva igrača, ali zadovoljni su osvojenim bodom protiv lidera prvenstva. Pomalo čudi prevelika nervoza gostujućih igrača i klupe koji su već odavno osigurali naslov prvaka.