Jurjevčani upisali četvrti proljetni domaći poraz!

0
341

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – ORIOLIK 0:1 (0:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 150. Sudac: Filip Hirš (Varaždin). Pomoćnici: Bruno Premužaj (Varaždin) i Jurica Šprem (Varaždin). Strijelci: 0:1 Stubičan (81.).

ZRINSKI (J): Havziu, Mihaljević, Fehir, Matković, Pranjić, Bagarić, Kerovec (72. Stanušić), Lukačević, Moises, Majdiš, Sudar. Trener: Antun Labak.

ORIOLIK: Herceg, Jurević, Kuzmić, Kokotović, Jurić, Majstorić 86. Stahović), Barišić (68. Mijić), Lucić, Stubičan, Jašarević (90. Plemenčić), Đerek. Trener: Robert Dujić.

Nogometaši Zrinskoga nastavljaju s blijedim igrama. Gosti iz Oriovca strpljivo su čekali svoju priliku i dočekali je u 81. minuti kada su postigli pogodak koji im je donio sva tri boda. Toj akciji prethodio je kontranapad u kojemu je Josip Majstorić sam izašao pred golmana Burima Havziua, ali njegov udarac jurjevski je golman izbacio u korner. Nakon ubačaja s desetak metara na prvoj vratnici glavom Stjepan Stubičan pogađa drugi kut za vodstvo 1:0.

Inače, što se tiče same utakmice, u prvih 45 minuta gotovo da se ništa nije događalo. Domaćini su jalovo napadali, a gosti se lakoćom branili tako da gledatelji nisu imali što vidjeti. Osim što je rezultat bio 0:0, isto takav rezultat mogli bismo pripisati i jednima i drugima što se tiče prilika za gol.

U nastavku utakmice, Jurjevčani su zaprijetili u 65. minuti kada je Mihaljević udarac s dvadesetak metara. Nakon toga, gosti su u već opisanoj situaciji došli u vodstvo.

U posljednjih desetak minuta Jurjevčani su sve bacili u napad, ali i dalje su to bili jalovi napadi. U 79. minuti iz jedne gužve u oriovačkom kaznenom prostoru, lopta je došla na drugu stativu gdje je uklizao Fehir, ali je zamalo zakasnio ubaciti loptu u mrežu. Jurjevčani su imali posljednju priliku u 90. minuti kada su domaćini izveli korner, lopta je izbijena na dvadeset metara gdje se ponovo našao Mihaljević koji snažno šutira, ali lopta odlazi tik pored vratnice.

U proljetnom dijelu prvenstva ovo je četvrti domaći poraz, a u te četiri utakmice Jurjevčani su uspjeli postići samo jedan pogodak. Ovim porazom Zrinski je pao na osmo mjesto, a trenutno ima 34 boda. U sljedećem 26. kolu očekuje ih gostovanje u Ždralovima.