0
349

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BILJE – MLADOST (ĐS) 2:1 (1:1)

Bilje – Igralište HNK Bilje. Gledatelja: 200. Sudac: Adam Šovakov (Gajić). Pomoćnici: Miro Karlović (Valpovo) i Nikola Šušak (Valpovo). Strijelci: 1:0 Štetić (14. – 11 m), 1:1 Barišić (44.), 2:1 Belčić (65.).

BILJE: Bošnjaković, Bačvanin, Šileš, Cvetko, Čulin, Apčag (73. Srb), Dubravac, Štetić (90. Štrbac), Antolić (89. Ranogajec), Belčić (84. Veselinović), Stojković (67. Pintar). Trener: Aleksandar Stojković.

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić, Žlj (46. Radnić), Davor Svalina (73. Denić), Bošković, Branimir Barišić Jaman (46. Drmić), Novoselić, Bojanović, Grbeša, Barišić, Penava (67. Mirko Svalina). Trener: Ivan Denić.

Punih 22 kola ili punih 1890 minuta nogometne igre da netko pobijedi Mladost iz Đakovačke Satnice, vodeću momčad Prve županijske nogometne lige. To je uspjelo momčadi Bilja koja je ovom pobjedom definitivno uhvatila priključak sa sredinom tablice, ali su Biljani učinili i prvenstvo zanimljivim jer pratitelji Mladosti smanjili su bodovni zaostatak za liderom.

Nakon početnoga ispitivanja, domaćini su u 14. minuti došli u vodstvo. Na ubačenu loptu u satnički kazneni prostor istrčao je golman Gansberger, pri tome je srušio i domaćega napadača, a sucu Šovakovu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator za 1:0 bio je Andrej Štetić. Nakon toga, nogometaši Mladosti organizirali su svoje redove, počeli su igrati želeći što prije doći do izjednačenja. U 44. minuti gosti su imali slobodan udarac s tridesetak metara. Snažno je šutirao Davor Svalina, golman Bošnjaković kratko je odbio loptu na koju je natrčao Ivan Barišić i glavom je pospremio u mrežu.

U drugom poluvremenu gostujući trener Ivan Denić napravio je određene izmjene (u igru ušli Radnić i Drmić) što je donijelo protočnost igre. Gosti su imali veći posjed lopta, stvarali su dobre pozicije za napasti domaći gol, ali, istini za volju, nije bilo izglednijih prilika za pogodak. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 65. minuti kada je na ubačenu loptu izašao satnički golman Gnsberger, međutim, u skoku je bio viši domaći napadač koji upošljava Marijana Beličića kojemu nije bilo teško ubaciti loptu u protivničku mrežu.

Do kraja utakmice Mladost je pokušavala doći do izjednačenja, ali jednostavno ovo nije bio njihov dan. I tako su Satničani upisali prvi ovosezonski poraz.