Mišetić riješio Forkuševčane, Vragolović srušio Polet, Dračičani iz jedanaesterca do pobjede, Ivanovčani preokrenuli protiv Rekorda, Šokadija u nastavku bolja od Selčana, Hrgić presudio Gorjancima, Radničkome prva proljetna pobjeda!

0
2030

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADNIČKI – DINAMO (TR) 2:1 (1:1)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Osijek). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Marko Zdunić (Osijek). Strijelci: 1:0 Gudelj (15.), 1:1 Svilanović (22.), 2:1 Goran Lagator (84.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Sesar (89. Antonio Lagator), Jelečević, Radoš, Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator, Marić (69. Erceg), Horvat, Ante Gudelj, Piler (73. Kovač).

DINAMO (TR): Zlatunić, Matej Martinović, Turković, Dario Franjić, Vuković, Drmić, Svilanović, Holbik, Tiborc, Mikić, Josip Franjić (9. Mrko Lovaković; 80. Jambrec).

Punih pet kola čekali su Viškovčani prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva. I dočekali su je protiv vrlo dobrih Trnavčana. Novi trener Radničkoga Tomislav Bošković tako je ostvario svoj prvi trenerski uspjeh. Od samoga početka domaćini su imali više od igre, veći posjed lopte, a to im je donijelo i rano vodstvo. U 15. minuti Ante Gudelj postiže vodeći pogodak. Međutim, nije trebalo dugo za trnavački odgovor. Igrala se 22. minuta kada je Matej Svilanović zatresao viškovačku mrežu i utakmicu vratio na početak. Do kraja odmora domaćini su imali terensku inicijativu, stvarali prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku utakmice gosti su igrali čvrsto u obrani ne dopuštajući Viškovčanima da ugroze njihovoga golmana Roberta Zlatunića. Ipak, u samoj završnici, točnije u 84. minuti, radnički postiže drugi pogodak, a strijelac je bio Goran Lagator. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da su domaćini upisali prvu proljetnu pobjedu.

MLADOST (I) – REKORD 4:3 (0:1)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Čota (Našice). Pomoćnici: Marko Zdunić (Osijek) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Josip Aničić (37.), 0:2 Josip Žeravica (48.), 0:3 Josip Aničić (48.), 1:3 Zlatko Aničić (54. – 11 m), 2:3 Lovrić (68.), 3:3 Josip Bauer (87.), 4:3 Josip Bauer (89.).

MLADOST (I): Mihael Drobina, Domagoj Dudaš (46. Jakšić), Josip Lulić, Josip Bauer, Lovrić, Mikloš, Jurić (60. Robert Drobina), Radočaj (90. Kolar), Goran Išasegi (60. Bošnjak), Aničić, Gajski.

REKORD: Rukavina, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Tremboš, Nikolić, Aničić, Marijan Žeravica, Danijel Kedveš, Đuretković (74. Stanić), Marić.

Dugo će Kondrićani sanjati utakmicu u Ivanovcima jer su propustili vodstvo 3:0 i na kraju doživjeli poraz 4:3. Da stvar bude bolja, do vodstva 3:0 došli su s igračem manje jer je u 16. minuti zbog nesportskoga ponašanje prema sucu Čoti Zvonimir Nikolić u istoj minuti dobio jedan pa odmah i drugi žuti karton. Niti to mu nije bilo dosta već je sucu uzeo zviždaljku i bacio u pod. I pored toga Kondrićani su bili bolja momčad. U 37. minuti Josip Aničić doveo je Rekord u vodstvo 1:0 što je bio i rezultat prvoga dijela. U nastavku utakmice, Kondrićani su i dalje bili bolji pa su u istoj minuti postigli dva pogotka. Igrala se 48. kada je Josip Žeravica povisio vodstvo na 2:0, a odmah zatim Josip Aničić, svojim drugim pogotkom, povećava rezultat na 3:0. I kada se činilo da će gosti odnijeti bodove, dogodio se preokret. Zlatko Aničić u 54. minuti kazneni udarac pretvara u 1:3, da bi u 68. Lovrić smanjio kondrićko vodstvo na 2:3. U samoj završnici utakmice, sreća je pomazila igrače Mladosti. Josip Bauer u 87. i 89. minuti postiže pogotke za preokret i veliko slavlje Mladosti koja ovom pobjedom i dalje ostaje u borbu za opstanak u ligi.

JEDINSTVO – OMLADINAC (J) 0:3 (0:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 200. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Mišetić (32), 0:2 Mišetić (67.), 0:3 Batorek (79. – 11 m).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec (74. Radočaj), Marjanović, Antonio Paradžik, Blažević, Goran Matković, Žarko Aščić (84. Igor Matković), Sekić (77. Bježančević), Silvio Vočanec (84. Dalibor Paradžik), Ivan Juroš.

OMLADINAC (J): Gavljak, Domagoj Hulak (85. Denis Brkić), Goran Kristek (86. Toman), Zvonimir Kocur, Šlegl, Kanisek, Josip Hulak (83. Alen Stuhli), Habada, Mišetić, Kvasnovski (72. Marijan Batorek), Igor Stuhli (86. Dorijan Hulak). Trener: Šimo Živković.

Derbi susret Druge županijske lige opravdao je očekivanja. Dvjestotinjak gledatelja vidjelo je dobar nogomet u kojemu su obje momčadi imale svoje prilike za pogodak. Josipovčani su u prvom poluvremenu imali veći posjed lopte, bili su brži i opasniji što im je donijelo i vodstvo od 1:0. Gosti su prvi zaprijetili u desetoj minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Mišetić glavom pucao preko gola. Domaćini su prvi zaprijetili u 14. minuti. S ruba kaznenoga prostora Slaven Sekić ubacio je loptu prema Žarku Aščiću. Forkuševački napadač puca iskosa s desetak metara, ali u pravom trenutku s gola je izašao Alan Gavljak koji tijelom brani. Igor Stuhli bio je velika opasnost domaćoj obrani. U 28. minuti pobjegao je svojim čuvarima, na rubu kaznenoga prostora pronašao Antu Habadu čiji udarac završava tik iznad prečke. Bolju igru gosti su pretvorili u vodstvo. Uporni Igor Stuhli oduzeo je jednu loptu na desnoj strani, prešao svoga protivnika i s gol linije uputio loptu u domaći peterac. Lopta je prošla do druge stative gdje je natrčao Mišetić i zakucao loptu u mrežu. U 40. minuti gosti su mogli povećati svoje vodstvo. Kontru je povukao Habada, na desnu stranu odigrao loptu prema Kvasnovskom koji puca preko gola. U samoj završnici Forkuševčani su napravili pritisak iz dva prekida. U 44. minuti izveli su korner, lopta je došla na drugu vratnicu do samoga Žarka Aščića koji šutira, ali branič Omladinca uspijeva blokirati udarac, a lopta ponovo završava u korneru.

U nastavku utakmice, Josipovčani su mirno čekali svojih pet minuta u kojima će potvrditi svoju pobjedu. Igrala se 67. minuta kada Mišetić svojim drugim pogotkom dovodi Omladinac u vodstvo 2:0. Nakon toga, gostujuća igra izgubila je na agresivnosti, a u samoj završnici sudac Lovrić dosudio je kazneni udarac za goste. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marijan Batorek. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Omladinca za povećanje bodovne prednosti. A koliko je utakmica bila korektna potvrđuje i podatak da sudac Lovrić nije pokazao niti jednu javnu opomenu.

DRAČICE – HAJDUK (ŠP) 1:0 (0:0)

Đakovo – Igralište Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Ivanovci) i Marin Bibković (Đurđanci). Strijelci: 1:0 Grgić (81. – 11 m).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić, Šarčević, Iletić, Đurđević, Duvnjak, Tadić (89. Šarić), Udovčić, Škalić (53. Pitlović), Marko Andričić (61. Čečura), Grgić.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević (84. Kristijan Džambić), Blažeković, Ivan Bjelobrk, Ljubić, Rudnički (63. Petrović), Ognjenović, Gurdon, Stjepan Đambić (83. Vinko), Marko Bjelobrk (87. Jelenčić), Anđelo Ivić.

Susret starih znanaca koji reflektiraju na treće mjesto odigran je u borbenom duhu, ali i tvrdoj utakmici u kojoj se nije umiralo u ljepoti. U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika za pogotke, tako da je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka. U nastavku utakmice ništa se nije previše mijenjalo. I jedni i drugi bili su oprezni, a onda je u završnici utakmice pala odluka. U 81. minuti sudac Matasović opravdano je pokazao na bijelu točku. Čečura je iskosa primio loptu, krenuo u kazneni prostor, međutim, gostujući stoper ga ruši. Siguran realizator najstrože kazne bio je iskusni Ivan Grgić.

SLOGA – POLET 3:1 (1:1)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Dalibor Totić (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Mario Vuksanović (2.), 1:1Tadić (16.), 2:1 Vragolović (56.), 3:1 Vragolović (64.).

SLOGA: Polgar, Gradištanac, Tadić (46. Babić), Nikolić, Ivan Josipović, Matošević, Vragolović (89. Emanuel Penava), Talavanić (46. Pačarić), Štefančić (82. Ervačić), Goran Josipović (77. Sremac), Romac.

POLET: Drenić, Bratić, Veber, Mario Vuksanović (53. Ravnjak), Rebić, Stanković (59. Drlić), Đuretković, Šargovinski (75. Ivan Josipović), Tomislav Ravnjak, Filip Paradžik, Petar Paradžik.

Semeljčani odlično otvaraju utakmicu i već u drugoj minuti dolaze u vodstvo. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Mario Vuksanović koji pogađa same rašlje. Euro gol za semeljački ulazak u utakmicu. U prvih dvadeset minuta Semeljčani imaju više od igre i dominiraju terenom. Međutim, nakon toga, do zraka dolaze domaćini koji su složili svoje redove i počeli igrati puno bolje. Sloga stvara prilike, a  izgledne prilike promašuju Goran Josipović i Vragolović. Ipak, nakon ubacivanja Romca u semeljačkom kaznenom prostoru najbolje se snašao mladi Tadić koji postiže voj prvi seniorski pogodak. Za 1:1 što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice domaćin je krenuo na sve ili ništa i takav pristup donosi im pobjedu. Štefančić je probio desni bok, odlično ubacio loptu prema Vragoloviću koji glavom dovodi Slogu u vodstvo 2:1. Nakon toga, semeljačka se igra raspala, a na terenu je postojala samo jedna momčad – ona domaća. Sloga promašuje nekoliko izglednih prilika (Pačarić, Štefančić, Gradištanac). U 64. minuti Sloga postiže treći pogodak. Štefančić je ponovo ubacio loptu u kazneni prostor, na pravom se mjestu našao Domagoj Vragolović koji postiže svoj drugi pogodak. Do kraja utakmice, domaćini su imali još dvije izgledne prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

HOŠK – BUDUĆNOST 2:1 (0:1)

Gašinci – Igralište Gašinci. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 0:1 Keglović (38.), 1:1 Hrgić (60.), 2:1 Hrgić (87.)

HOŠK: Grubešić, Martinović (46. Kust), Vomš (69. Breški), Igor Franjić, Karalić, Perica Rac (69. Šifner), Hrgić, Živković, Danijel Rac, Milković (86. Likić).

BUDUĆNOST: Rukavina, Filipović, Jakov Paradžik, Željko Grgić, Ognjenović, Babić, Kelava, Ručević, Jukić, Smolka, Keglović (69. Brodar).

Definitivno su se Gorjanci složili i pokazali u Gašincima da mogu igrati ravnopravno sa svima. U prvom poluvremenu Gorjanci su imali više od igre, a takav pristup donio im je i vodstvo. U 38. minuti Đuro Keglović doveo je u vodstvo Gorjance. Prema prikazanoj igri, potpuno zasluženo.

U drugom poluvremenu probudili su se Gašinčani koji su iz minute u minutu postajali sve opasniji. Redale su se prilike pred gorjanskim golom, a izjednačenje je stiglo u 60. minuti kada Robert Hrgić trese Rukavininu mrežu. Kada se činilo da će doći do podjele bodove, domaćini su uspjeli postići drugi pogodak koji im je donio sva tri boda. Ponovo je koban za Budućnost bio Robert Hrgić koji u 87. minuti svojim drugim pogotkom postavlja konačni rezultat.

OMLADINAC (ĐS) – ŠOKADIJA   1:4 (0:0)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Domagoj Krajina (Osijek) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Matić (59.), 0:2 Đurasović (62.), 0:3 Josip Damjanović (71.), 1:3 Aščić (71.), 1:4 Đurasović (81.).

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Jelačić, Ivić, raković (63. Nađ), Kokalović (46. Tomislav  Aščić), Mikloš, Bagarić (58. Švraka), Marko Vardić, Genda, Davidović, Brataljenović.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (72. Antonio Mašić), Degmečić, Asić, Mato Damjanović, Josip Dmajanović (52. Matić), Josip Damjanović, Čolić (78. Mišić), Knežević (75. Mario Damjanović), Đurasović

Muke po Selčanima nastavljaju se dalje. Ponovo su upisali poraz koji ih definitivno baca u najozbiljnije konkurente za ispadanje iz lige. Doduše, pred sobom su imali uvijek solidnu Šokadiju koja je u nastavku utakmice iskoristila svoje prilike i došla do pobjede.

Utakmica je kasnila 15 minuta zbog tehničkih problema oko Cometa – sustava uvođenja igrača u zapisnik. Naime, domaći Kokalović i gostujući Josip Pačarić nisu prepoznati u sustavu tako da je delegat utakmice Nikola Župan tek na intervenciju povjerenika natjecanja Zdravka Ivića dopustio da spomenuti igrači mogu nastupiti.

U prvih 45 minuta bila je to tvrda utakmica u kojoj su obje momčadi igrale oprezno tako da nije bilo previše prilika za pogotka.

Međutim, u nastavku utakmice domaći nogometaši fizički su potpuno pali, a to koriste Strizivojnci i s tri pogotka rješavaju utakmicu. U 59. minuti Ivan Matić dovodi Šokadiju u vodstvo 1:0 da bi samo tri minute kasnije Đurasović postigao i drugi pogodak. Nakon toga, igra Omladinca potpuno se raspala, a to koriste gosti  golom Josipa Damjanovića rješavaju pitanje pobjednika. Domaćini u 71. minuti postižu počasni pogodak, a strijelac je Aščić. U završnici utakmice bolju igru Šokadija je okrunila i četvrtim pogotkom. Svoj drugi pogodak postigao je Đurasović.