Davor Blažević treći, Borisu Pulu prvi službeni maraton!

0
608

“ĐAKOVO TRČI” U TALIJANSKOM TREVISU

Da je sportsko trčanje sve popularnije potvrđuje i činjenica da se pojavljuje sve više organizatora utrka na 10, 20 kilometara ili onih maratonskih. U nedjelju, 31. ožujka u talijanskom Trevisu održana je maratonska utraka i ona na 16 kilometara (10 milja). Na ovom natjecanju nastupilo je šest Đakovčana koji su svoje višemjesečne pripreme ciljano usmjerili baš na ovo natjecanje.

U konkurenciji 1200 natjecatelja veliki i uspjeh – treće mjesto – u svojoj konkurenciji, među osamdeset trkača, osvojio je Davor Blažević s vremenom 2 sata, 52 minute i 38 sekundi. Inače, u ukupnom poretku Blažević osvojio je 30. mjesto.

Dragan Baličević u cilj je stigao kao 171., a za to mu je trebalo 3 sata, 20 minuta i 47 sekundi. Ivan Lozić ostvario je 240. rezultat s vremenom 3:28:05. Ivanu Dragiću za maratonsku dionicu trebalo je 3 sata, 48 minuta i 47 sekundi.

Svoj prvi službeni maraton istrčao je i Boris Pul s vremenom 4 sata, 9 minuta i 52 sekunde.

U okviru natjecanja održana je i utrka na 16 milja (10 kilometara). Đakovčanin AntonIo Šutalo osvojio je 35. mjesto s vremenom 1 sat, 8 minuta i 33 sekunde.