0
742

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

MLADOST (Ž) – ĐAKOVO CROATIA 0:2 (0:2)

Ždralovi – Igralište Brdo. Gledatelja: 150. Sudac: Lučano Blašković (Koprivnica). Pomoćnici: Siniša Fajfer (Varaždin) i Bruno Premužaj (Varaždin). Strijelci: 0:1 Barukčić (15.), 0:2 Pongračić (35.).

MLADOST (Ž): Srbljanović, Vučak, Renić (77. Biljan), Nikolić, Vrbanić, Furmek, Buzuk (46. Markuz), Mlinarić, Trupac, Sabljić, Muniz Ribeiro (20. Kosanović). Trener: Nikola Papac.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Rajčević, Kolak, Pongračić, Lulić (58. Magić), Petričević, Jakić (73. Čmelješević), Galičić, Barukčić (90. Efremovski), Stipanović, Damjanović. Trener: Josip Milardović.

Konačno se i Đakovčanima otvorilo na gostovanjima. Prvu gostujuću pobjedu ostvarili su u Ždralovima gdje su potvrdili tri vrijedna boda protiv Zrinskoga. Iako su Đakovčani otputovali bez trojice igrača (Kapetan Grgačević, Hlišć i Burazin) to ih nije smetalo da odigraju jednu pravu mušku, prvenstvenu utakmicu.

U početku utakmice Đakovčani su brzo anulirali terensku inicijativu domaćina i u 15. minuti došli do vodstva. Petričević je ubaci loptu nakon slobodnoga udarca, u kaznenom prostoru glavom Barukčić trese Srbljanovićevu mrežu. Nakon toga, Đakovčani su uspjeli sačuvati mirnoću i dobru organizaciju u obrani tako da domaćini nisu mogli prići Jukićevom golu. U 35. minuti Renato Lulić pobjegao je u kontri, pravovremeno i točnom loptom pronašao je Mihaela Pongračića koji sa osam metara pogađa domaću mrežu. Nervoza se uvukla u domaće redove tako da je u 41. minuti opravdano isključen domaći igrač Vedran Furmek. Bez ikakvoga razloga udario je laktom u glavu Dinu Galičića, a sucu Blaškoviću nije preostalo ništa drugo nego ga uputiti u svlačionicu.

I kada se činilo da će Đakovčani u nastavku utakmice kapitalizirati brojčanu prednost, zbog prevelike želje i nervoze nisu uspjeli nekoliko prilika pretvoriti u pogotke. U odličnim situacijama za postizanje gola bili su Renato Lulić (sam izašao pred golmana, ali ga domaći branič sustigao i spasio gol), udarac Pongračića, zatim Barukčić nepotrebno ulaz u zaleđe. Domaćini su pokušavali preskakanjem igre, odnosno ubacivanjem loptu u kazneni prostor doći do pogotka, ali je golman Jukić u nekoliko navrata odlično reagirao.

Sve u svemu vrijedna tri gostujuća boda koja Đakovčane dovode u sredinu tablice.