0
641

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

TOMISLAV – TORPEDO  0:2 (0:1)

Livana – Igralište Livana. Gledatelja: 100. Sudac: Matija Horvatek (Našice). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Nikola Barišić (Poganovci). Strijelci: 0:1 Nikolić-Kovačić (41.), 0:2 Blažević (90.).

TOMISLAV: Stazić, Lukačić, Ilakovac, Ferenčak, Žitnjak (78. Rudec), Nikšić, Tomas, Barišić, Pandžić (46. Dorić), Roso, Bogdanović (67. Jakubek).

TORPEDO: Vuksanović, Beljan (67. Radoš), Josip Čuić, Delić, Bračko, Milardović, Kerovec, Antinac (72. Andrić), Fogadić (87. Mislav Ivanda), Cicvarić (89. Zeko), Nikolić-Kovačić (81. Blažević).

Nogometaši Torpeda ovaj su tjedan doživjeli kadrovsku promjenu jer je trener Jukić, zbog obveza na poslu, podnio ostavku, a na klupu je sjeo igrač Branimir Ivanda koji trenutno ne igra zbog ozljede. I na gostovanju u Livani Ivanda-trener ostvario je svoj prvi uspjeh.

Kuševčani nisu najbolje ušli u utakmicu, kao da ih je proljetno sunce uspavalo tako da su domaćini stvorili dvije izgledne prilike. Prvi puta u izglednoj poziciji našao se iskusni Nikšić, ali golman Vuksanović odlično je reagirao. I drugi puta Nikšić je mogao zatresti kuševačku mrežu, ali Nikšićev udarac završava pored gola. Ipak, sredinom poluvremena, gosti uspostavljaju terensku ravnotežu, a u samoj završnici dolaze u vodstvo. Po desnoj strani kombinirali su Beljan i Antinac koji ubacuje loptu u kazneni prostor. U pravom trenutnu na loptu je natrčao Stjepan Nikolić-Kovačić koji pogađa Stazićevu mrežu.

U drugom dijelu Kuševčani su uspješno čuvali minimalno vodstvo, u igri je bilo dosta mirnoće i sigurnosti posebice u obrambenoj liniji gdje je opet Miro Vuksanović bio jedan od najistaknutijih igrača. Nervoza se uvukla u domaće redove tako da je u 68. minuti Marijan Lukačić zaradio drugi žuti karton, a Kuševčanima omogućio brojčanu prednost. U takvim odnosima gosti uspijevaju potvrditi pobjedu drugim pogotkom. U 81. minuti u igru je ušao Mile Blažević koji u sudačkoj nadoknadi postiže pogodak za konačnih 2:0. Kerovec je prošao svoje čuvare i kada je došao do korner linije, odigrava paralelu do Mile Blaževća kojemu nije bilo teško zatresti domaću mrežu.