Udovčić donio pobjedu Dračičanima, Kvasnovski spasio Josipovčane, Trnavčanima derbi začelja, Hajduk siguran u Selcima, Kondrićanima bodovi u Gašincima, “nula” u Koritni, Šokadija se vratila na drugo mjesto!

0
1642

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

MLADOST (IVANOVCI) – DRAČICE 0:2 (0:0)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Marijan Udovčić (63.), 0:2 Marijan Udovčić (82.).

MLADOST (I): Drobina, Mikloš, Josip Lulić, Josip Bauer (84. Kiš), Lovrić, Đuro Bauer (40. Dudaš), Jurić, Gajski, Goran Išasegi (70. Robert Drobina), Bošnjak (60. Mario Išasegi), Ivan Išasegi. Trener: Dražen Higeli.

DRAČICE: Cikač, Jezidžić (73. Pitlović), Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Grgić (85. Mislav Jukić), David Duvnjak, Tadić (78. Željko Čečura), Marko Andričić, Šarić (46. Udovčić), Kasa. Trener: Ivica Gavran.

Dračičani su puno teže od očekivanoga došli do prve proljetne pobjede. Utakmica u Ivanovcima u prvih 45 minuta protekla je u tvrdoj igri u kojoj su domaćini pokušavali sačuvati svoju mrežu. U tome su i uspjeli. Međutim, u drugom poluvremenu trener Dračičana Ivica Gavran uvodi svoga jockera Marijana Udovčića koji je unio mirnoću u redove svoje momčadi. Osim toga, igra Dračica dobila je ideju, a protok lopte bio je puno brži što domaći igrači nisu mogli pratiti. Dračičani dolaze u vodstvo iz kaznenoga udarca kojega je zaradio i sam ga izveo upravo Marijan Udovčić.  Pobjedu su Dračičani potvrdili u 82. minuti kada je David Duvnjak  uputio udarac prema golmanu Drobini, lopta se odbila od prečke, a na pravom mjestu našao se Udovčić koji glavom trese ivanovačku mrežu. Za konačnih 2:0.

Strijelac oba pogotka – Marijan Udovčić

SLOGA (KORITNA) – JEDINSTVO (FORKUŠEVCI)  0:0

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Totić (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci).

SLOGA: Polgar, Babić (46. Mihael Romac), Ivan Romac, Nikolić, Josipović, Matošević, Tominac (68. Talavanić), Josipović, Vragolović, Štefančić, Pačarić (60. Čupić).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marjanović, Dalibor Vočanec (85. Dalibor Paradžik), Balabanić, Silvio Vočanec, Blažević (90. Matković), Sekić, Radočaj, Aščić, Antonio Paradžik.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Sloga i Jedinstvo iz Forkuševaca podijeli su bodove. Tijekom svih devedeset minuta nije bilo golova.

HOŠK (GAŠINCI) – REKORD (KONDRIĆ)   1:2 (1:1)

Gašinci – Igralište Gašinci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Milković (35.), 1:1 Đuretković (41.), 1:2 Žeravica (86. – 11 m).

HOŠK: Grubešić, Martinović (61. Knezičić), Vomš (79. Likić), Nerovčić, Igor Franjić, Katarin (79. Ivan Knezičić), Perica Rac, Hrgić, Milković,  Danijel Rac, Živković.

REKORD: Medved, Francem, Božidar Kedveš, Marić, Josip Žeravica (81. Adam Kryk), Mudrinić, Aničić, Đuretković, Žeravica, Stanić (88. Tomislav Kryk), Tremboš.

U sudaru dviju iskusnih momčadi više sportske sreće imali su Kondrićani. Gašinačni su dobro otvorili utakmicu i u 35. minuti golom Stjepana Milkovića poveli 1:0. Međutim, samo šest minuta kasnije Đuretković izjednačuje rezultat na 1:1. Kada se činilo da će protivnici podijeliti bodove, u 86. minuti sudac Lipar dosudio je kazneni udarac za Rekord. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marijan Žeravica.

RADNIČKI (VIŠKOVCI) – OMLADINAC (JOSIPOVAC) 1:1 (1:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1:0 Horvat (45.), 1:1 Zlatko Kvasnovski (90.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Domagoj Ćurić, Jelečević, Dražen Radoš, Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Lagator, Ante Gudelj (74. Erceg), Horvat (85. Luka Drenjanečvić), Marić (89. Plavšić), Piler.

OMLADINAC (J): Brandis, Denis Brkić (79. Goran Kristek), Josip Batorek (76. Marijan Batorek), Kocur, Šlegl, Kanisek, Josip Hulak, Habada, Mišetić (46. Zlatko Kvasnovski), Domagoj Hulak, Igor Stuhli.

Pod vodstvom novoga trenera Tomislava Boškovića Viškovčani su odigrali pravu mušku utakmicu protiv jesenskoga prvaka i uspjeli ono što nije nikome u prvom dijelu prvenstva: postići pogodak. Viškovčani su u prvom poluvremenu mali više od igre, stvorili su nekoliko prilika, ali jedini pogodak postigli su u posljednjoj minuti prvoga dijela. Strijelac vodećega gola bio je Zlatko Horvat. U drugom dijelu Josipovčani su pokušavali doći do izjednačenja, ali viškovačka obrana odolijevala je svim napadima. Od 70. minute domaćini su igrali s dva igrača manje (isključeni Radoš i Piler). Brojčanu prednost  u samoj završnici, točnije u sudačkoj nadoknadi iskoristili su gosti i golom iskusnoga Zlatka Kvasnovskog izjednačili na konačnih 1:1.

OMLADINAC (ĐS) – HAJDUK (Š. POLJE)  1:4 (1:3)

Selci Đakovački – Igralište Selci Đakovački. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Tomo Dramac (Đakovački Selci).

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Tomislav Aščić, Zvonimir Aščić, Mikloš, Jelačić, Marko Vardić, Kokalović, Brataljenović, Borna Vardić,  Stjepan Vardić, Davidović.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Ljubić, Mandić, Rudnički, Ognjenović, Gurdon, Bjelobrk, Anđelo Ivić, Kristijan Džambić, Bjelobrk.

Nogometaši Hajduka uspješno su prošli kroz Selce. Već u prvom poluvremenu postigli su tri pogotka i tako usmjerili utakmicu na svoju stranu. Širokopoljci su poveli autogolom Selčana da bi Ivan Ognjenović postigao drugi pogodak za Hajduk. Selčani uspijevaju smanjiti rezultat nakon izvedenoga kornera, da bi Stjepan Gurdon postigao treći pogodak za sigurno širokopoljsko vodstvo. U drugom poluvremenu Hajduk je postigao četvrti pogodak iz kaznenoga udarca nakon što je golman Kovačić srušio Ivana Ognjenovića. On sam siguran je realizator najstrože kazne za konačnih 4:1.

ŠOKADIJA (STRIZIVOJNA) – POLET (SEMELJCI) 4:0 (1:0)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Osijek). Pomoćnici: Marko Zdunić (Osijek) i Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 1:0 Matić (23.), 2:0 Čolić (62.), 3:0 Čolić (71.), 4:0 Mašić (81.).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (84. Urban), Marković (46. Mario Damjanović), Asić, Tomislav Rendulić, Ante Andrijević (81. Mišić), Mato Damjanović, Ilija Degmečić (82. Žalac), Čolić (79. Antonio Mašić), Matić, Đurasović.

POLET: Drenić, Maričević (55. Ivan Josipović), Bratić, Gavran, Rebić, Veber, Drlić (79. Dubravac), Stanković (46. Ravnjak), Ivan Đuretković, Filip Paradžik, Petar Paradžik.

U prvom poluvremenu Šokadija se dosta mučila sa Semeljčanima, a jedini pogodak u prvom poluvremenu djelo je Ivana Matića. Igrala se 23. minuta. Međutim, u nastavku utakmice Semeljčani su stali, a domaći napadači namjestili su nišanske sprave. S dva pogotka Čolića i jednim Mašića Šokadija je došla do visoke i zaslužene pobjede koja ih je vratila na drugo mjesto.

DINAMO (TRNAVA) – BUDUĆNOST (GORJANI)   3:0 (2:0)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 150. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Turković (20.), 2:0 Tiborc (38.), 3:0 Turković (68.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Nikolić, Mikić, Josip Franjić, Habada, Drmić, Svilanović, Katalenić (63. Vuković), Josip Turković (85. Mihaljik), Tiborc, Jambrec (46. Holbik).

BUDUĆNOST: Rukavina, Brodar (46. Šimić), Kelava, Željko Grgić, Jakov Paradžik, Ručević, Gregić (29. Babić), Pavić (69. Jukić), Smolka, Bruno Gregić (81. Markotić), Crnojević.

U derbiju začelja Trnavčani su upisali važne bodove koji će im biti poticaj za nastavak prvenstva. Bolju igru domaćini su okrenuli vodstvom u 20. minuti kada Josip Turković postiže vodeći pogodak. Do odlaska na odmor Tiborc postiže i drugi pogodak za miran nastavak utakmice. U drugom poluvremenu Josip Turković svojim drugim pogotkom zapečatio je gorjansku sudbinu.