Đakovčanke promašile čak sedam sedmeraca i doživjele poraz!

BARANJA – ĐAKOVO 27:24 (13:10)

Beli Manastir – Nastavno sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Katja Pleše (Osijek) i Darko Radaković (Požega).

BARANJA: Vlatka Živaković 1, Barbara Ileković 4, Romana Ljepojević, Anja Nemet 5, Iva Dolić, Jovana Vuković 5, Dunja Horvat 3, Jelena Bagić, Mirela Vukas, Lana Živković, Marina Pavlinić 4, Ljubica Mikec, Anđelka Pope 5. Trener: Tomislav Rešicki.

ĐAKOVO: Iva Ćurić, Jelena Barišić 1, Ana Delić 6, Lara Lacić, Adriana Gilman, Iva Perić 4, Anđela Prekačin 3, Patricia Sastić 5, Nives Vulama, Ivana Pejić, Lana Kružić, Lea Zetović, Lucija Prekačin 5, Maria Češnik. Trener: Željko Perić.

Ono što se mora priznati da su Baranjke u ovom trenutku bolje ekipa koja je, nakon tri uzastopna poraza, prekinula niz i protiv Đakovčanki upisala dva boda. Od samoga početka domaće su igračice diktirale ritam utakmice, povele su 5:2 da bi tijekom prvoga poluvremena razlika rasla i do plus 4 (10:6). Đakovčanke su držale rezultatski priključak da bi na odmor otišle sa prihvatljivih minus 3 (13:10).

U drugom poluvremenu Baranjke su mudro čuvale stečenu prednost i zahvaljujući fizičkoj dominaciji uspjele su doći do pobjede. U đakovačkim redovima mogu žaliti za ovom prilikom jer su igračice trenera Željka Perića promašile čak sedam sedmeraca. Da je bilo više koncentracije i bolja realizacija možda se mogao izbjeći poraz.

U đakovačkim redovima već tradicionalno najbolji strijelac Ana Delić sa šest golova, Lucija Prekačin i Patricia Sastić dodale su po pet, Iva Perić četiri gola.

Ovako Đakovčanke i dalje ostaju na pretposljednjem jedanaestom mjestu, a u sljedećem 17. kolu na svom parketu dočekuju ekipu Đurđevca.