Đakovčanima očekivani poraz od lidera lige!

(21:10; 22:14; 36:17; 21:6)

Zadar – Dvorana Jazine. Gledatelja: 50. Suci: Martin Vulić, Danijela Čanković i Karlo Mirčeta. Opunomoćenik HKS-a: Davor Modrić.

SONIK PUNTAMIKA: Jošić 17, Paleka 14, Palčić 5, Ceranja 15, Atelj 5, Bučaj 13, Jurjević 8, Erslan 13, Perić 8, Bašić 2, Petani. Trener: Šime Kraljević.

ĐAKOVO: Kelava 2, Soldo, Češkić 4, Hajduković 9, Grbeša 2, David Vukadin, Čupić 3, Mikulić 2, Šimun Vukadin, Hrkač 25. Trener: Davor Lončarić.

Đakovački košarkaši već i prije samoga puta u Zadar bili su svjesni da će doživjeti poraz. Razlog tome je izostanak braće Karlović te ozlijeđenoga Kristijana Vladovića kojega najvjerojatnije nećemo vidjeti do kraja prvenstva.

U takvim okolnostima Zadrani su s pola snage došli do pobjede, a već u prvoj četvrtini napravili su osjetnu razliku (21:10). Đakovčani su se do prvoga poluvremena solidno i držali te su na odmor otišli s podnošljivih minus 19 (43:24).

Međutim, treća četvrtina bila je pogubna za đakovačku momčad. Đakovačka obrana potpuno je nestala, a domaćini su za deset minuta ubacili čak 36 poena. Na kraju utakmice, Đakovčani su doživjeli najveći prvoligaški poraz od 53 poena.

U đakovačkim redovima, tek statistike radi, spomenut ćemo 25 poena Antuna Hrkača.

No, Đakovčani su bili svjesni toga da su Zadrani vodeća momčad lige željna povratka u premijer ligu. U tjednu koji dolazi treba skupiti snage i pripremiti se za utakmicu sezone protiv zagrebačkoga Agrodalma.