Đakovčanke jesenski dio završile na šestom mjestu!

SLAVONKA – ĐAKOVO 34:16 (17:10)

Nova Gradiška – Dvorana ETŠ Nova Gradiška. Gledatelja: 30. Suci: Stjepan Jaman i Bruno Uglik (Vinkovci). Delegat: Marko Lušić (Vinkovci).

SLAVONKA: Sanja Didović 13, Maja Perić 1, Klara Devčić 2, Larisa Milković, Doris Matijević 1, Lucija Trubić, Mia Lalić, Magdalena Vlaović, Gabriela Starčević 7, Matea Sertić 5, Silvija Samardžić 5, Barbara Sokić, Mirta Bogdanović, Antonija Aladrović. Trenerica: Ljiljana Zdunić.

ĐAKOVO: Lucija Petric, Eva Nikolić, Lara Lacić 7, Klara Humbal 2, Mia Čotić 1, Kiara Petric 3, Leonarda Matijević 3, Nela Jukić. Trenerica: Danijela Matijaković.

U trećoj minuti bilo je 2:1 za domaće igračice (gol za Đakovo postigla je Lara Lacić), a nakon toga uslijedila je domaća serija koja je u 14. minuti iznosila 10:2. Do kraja prvoga poluvremena dok su Đakovčanke imale koliko-toliko snage rezultat je bio pristojan odnosno razlika je iznosila od pet do sedam golova što je bio i konačni rezultat prvoga poluvremena (17:10).

Međutim, u nastavku utakmice domaće su igračice iz minute u minutu povećavale svoju prednost, a đakovačke su rukometašice postigle tek šest golova. Na kraju susreta velikih18 golova prednosti.

U đakovačkim redovima najviše golova postigla je Lara Lacić (7), Kiara Petric i Leonarda Matijević postigle su po tri. U domaćim redovima Sanja Didović postigla je 13 golova, Matea Sertić i Silvija Samardžić dodale su po pet.

Nakon devetoga kola i završetka jesenskoga dijela prvenstva Đakovčanke imaju šest bodova i nalaze se šestom mjestu. Prvenstvo se nastavlja 26. veljače 2022. godine.