Trnavčani šokirali Dračice, Sloga prekinula Šokadijin niz, Josipovčani i dalje bez primljenoga pogotka, Ivanovčanima bodovi protiv Radničkoga, HOŠK bolji od Selčana, Antonio Paradžik za slavlje Forkuševčana!

0
423

REZULTATI 8.KOLA

MLADOST (I) – RADNIČKI 2:0 (0:0)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Jadranko Mor (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mario Išasegi (50.), 2:0 Radočaj (86.).

MLADOST (I): Tadić, Dudaš, Ivan Išasegi, Mikloš, Mario Išasegi, Lulić, Jurić, Goran Išasegi, Bauer, Bošnjak, Lovrić. (Dolić, Kolar, Radočaj, Aleksa, Drobina, Ferić). Trener: Dražen Higeli.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bikić, Plavšić, Domagoj Ćurić, Marko Mijakić, Kovač, Marić (79. Nikola Ćurić), Horvat, Kvesić (85. Domagoj Mijakić), Jelečević.

U tvrdoj i borbenoj utakmici više umiješnosti imali su Ivanovčani. Dvije su prilike pretvorili u golove i tako osvojili tri boda i drugu prvenstvenu pobjedu. Ivanovčani su početkom drugoga poluvremena, točnije u 50.minuti golom Marija Išasegi došli u vodstvo, a pobjedu je u 86. minuti potvrdio Radočaj.

HOŠK – OMLADINAC (ĐS)  3:1 (3:0)

Gašinci – Igralište Gašinci. Gledatelja: 50. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Zoranv Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Karalić (29.), 2:0 Breški (35.), 3:0 Rac (37.), 3:1 Borna Vardić (89. – 11 m).

HOŠK: Grubešić, Breški, Vomš, Karalić, Franjić, Katarin, Marko Sičaja (46. Vinko Sičaja), Šifner (83. Kruljac), Ivić, Rac, Martinović.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Marko Vardić, Bagarić (46. Aščić), Mikloš, Kokalović, Lipar, Borna Vardić, Škalec, Stjepan Vardić (77. Turić), Bilić, Matekalo.

U prvih pola sata utakmice u Gašincima obje su momčadi igrale čvrsto i borbeno, Domaćini su u vodstvo došli u 29. minuti kada je s dvadesetak metara loptu u selački kazneni prostor ubacio Šifner, a glavom je u mrežu proveo Karalić. Nakon vodstva, Gašinčani su što prije htjeli i do drugoga gola. To im je uspjelo u 35. minuti kada Breški prima loptu na prsa,  tim potezom vara golmana Kovačića, a zatim nogom pogađa praznu mrežu. Samo dvije minute kasnije preciznim udarcem Danijel Rac pogađa gostujuću mrežu za 3:0. U 42. minuti gosti su ostali s igračem manje jer je zbog vrijeđanja suca isključen Josip Bilić. Prvo poluvrijeme završilo je visokim vodstvom Gašinačana.
i u drugom poluvremenu domaćini su imali više od igre, ali prilike u pogotke nisu realizirali Vomš, Martinović i Rac. U samoj završnici utakmice, Selčani su iz kaznenoga udarca smanjili rezultat na konačnih 1:3.Strijelac je bio Borna Vardić.

SLOGA – ŠOKADIJA 1:0

DRAČICE – DINAMO (T) 0:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Nikola Romac (Koritna) i Matej Marinović (Vrbica). Strijelci: 0:1 Ivaković (61.).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić (81. Šarić), Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Marko Andričić, Udovčić, Željo Čečura, Domagoj Krizmanić, Mislav Jukić (46. Škalić). Trener: Ivica Gavran.

DINAMO (TR): Svilanović, Nikolić (86. Martinović), Bartoš (90. Lovaković), Turković, Habada, Dario Franjić, Vuković, Mikić, Živković, Josip Franjić. Trener: Dražen Janković.

Ovo je zasigurno najveće iznenađenje ne samo devetoga kola, nego i cijeloga dosadašnjega prvenstva. Naime, Dračičani su očekivali sigurnu pobjedu, u utakmici pomalo i podcijenili goste iz Trnave, i to im se osvetilo. Gosti su igrali borbeno i srčano čuvajući svoj gol, a jednu priliku iskoristili su u 61. minuti. Strijelac jedinoga pogotka na utakmici, za slavlje Dinama, bio je Marko Ivaković, nakon primljenoga gola, Dračičani su napadali iz svih oružja, ali njihovi napadači danas su bili „na godišnjem odmoru“. Na kraju su se Trnavčani zasluženo radovali jer su u Đakovo došli kao potpuni autsajderi. Ali, to je nogomet.

JEDINSTVO – BUDUĆNOST  1:0 (0:0)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100.  Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Marko Zdunić (Osijek) i Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 1:0 Antonio Paradžik (53.).

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš, Krešimir Juroš, Dalibor Paradžik (88. Matković), Balabanić, Marjanović, Antonio Paradžik, Blažević, Marković, Aščić, Silvio Vočanec (58. Sekić).

BUDUĆNOST: Bosi, Filipović (34. Kelava; 63. Babić), Jakov Paradžik, Željko Grgić, Perić, Ručević (46. Jukić), Mijo Gregić, Crnojević, Anto Grgić, Pavić, Keglović.

Nogometaši Jedinstva uspjeli su prekinuti crni niz od tri uzastopna poraza i tako vratiti mir u svlačionicu. Za to im je bio potreban jedan trenutak, odnosno pogodak. To su Forkuševčani dočekali u 53. minuti kada je Antonio Paradžik zatresao Bosijevu mrežu za minimalno vodstvo domaćina. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao što je bio znak da domaćini mogu slaviti.

OMLADINAC (J) – HAJDUK 2:0 (1:0)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 200. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 1:0 Kvasnovski (44.), 2:0 Habada (48.).

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik (89. Vavra), Denis Brkić, Kocur (51. Dorijan Hulak), Šlegl, Kanisek, Josip Hulak, Habada, Mišetić (83. Alen Stuhli), Kvasnovski (76. Dani Smolka), Pastva (52. Edi Smolka). Trener: Šimo Živković.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Matija Đambić (76. Kristijan Đambić), Blažević, Blažeković (79. Vinko), Perak (73 Horvat), Duspara, Mandić (68. Anđelo Ivić), Ognjenović, Stjepan Đambić (73. Milić), Marko Bjelobrk, Veselinović.

Derbi susret u Josipovcu završio je domaćom pobjedom koja igračima trenera Šime Živkovića i dalje garantira prvo mjesto. Ono što su još Josipovčani uspjeli ostvariti u utakmici protiv Širokopoljaca je i to da su i devetu utakmicu zaredom sačuvali svoju mrežu netaknutom. U prvom poluvremenu svaka je momčad imala po jednu stopostonu priliku: gosti u 17. minuti kada Matej Veselinović nije uspio zahvatiti loptu ubačenu od Borne Blažekovića, a Josipovčani u 30. kada je Igor Pastva sam izašao  pred Ivića, a ovaj odlično reagirao. Gledatelji su ipak u 44. minuti vidjeli pogodak Zlatka Kvasnovskoga s kojim su domaćini otišli na odmor s minimalnim vodstvom. Pastva je prošao po po boku, odlično ubacio loptu u gostujući kazneni prostor, a s pet metara Kvasnovski trese Ivićevu mrežu. Samo nakon tri minute igre u nastavku, novo slavlje za Omladinac. Na 2:0 povisio je Ante Habada koji je majstorski naciljao iz slobodnoga udarca sa 17 metara i pogodio. Golman Mario Ivić bio je nemoćan. Zaista prava majstorija josipovačkoga veznjaka. Tim potezom utakmica je usmjerena prema domaćoj pobjedi. Do  kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a pobjeda domaćina u potpunosti je zaslužena.