(16:24; 25:14; 23:30; 22:23)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 400. Suci: Boris Hartamn (Osijek), Matej Grubišić (Slavonski Brod) i Pavle Kukić (Požega). Opunomoćenik HKS-a: Krešimir Arar (Slavonski Brod).

ĐAKOVO: Vladović 2, Kelava, Češkić 9, Hajduković 5, Grbeša 11, Soldo, Čupić 4, Matej Karlović 22, Mikulić 5, Šimun Vukadin, Marko Karlović 18, Hrkač 10. Trener: Davor Lončarić.

RIBOLA KAŠTELA: Vidović 3, Biočić 3, Bilandžić 22, Sanader, Krešić 4, Marasović 12, Vručinić 21, Murko, Vujević, Elez 8, Rašetina 14, Pruže 4. Trener: Toni Biočić.

Možda i najvažniju utakmicu cijeloga prvenstva đakovački su košarkaši izgubili u neizvjesnoj završnici. Naime, čak sedam momčadi u ovom trenutku imaju sedam pobjeda i pitanje je, tko će se najvjerojatnije uz riječki Kvarner (pet pobjeda) preseliti u niži rang. Kaštelani su došli odigrati utakmicu „na sve ili ništa“ i u tome su uspjeli dok se kod domaćih igrača osjetio strah zbog važnosti utakmice, ali i nastup igrača načetih ozljedama.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. U šestoj su minuti kod rezultata 14:14 napravili mini seriju 5:0 i pobjegli na 19:14. U tim trenutcima raspoložen eje bio gostujući centar Frano Marasovićo koji je bi nezaustavljiv za đakovačku obranu. Nakon deset minuta gosti su imali plus 8 (24:16). U 12. minuti Kaštelani su došli do dvoznamenkaste prednosti (29:19), a nakon toga probudili su se Đakovčani te koševima Hrkača, Češkića i Čupića u 17. minuti prelaze u vodstvo 32:31. U tim trenucima Đakovčani su ostali bez Kristijana Vladovića koji je ozlijedio skočni zglob i do kraja utakmice nije ulazio u igru. Poseban impuls đakovačkoj momčadi u tim trenucima dao je veteran Davor Mikulić koji tricom i s nekoliko dobrih reakcija u obrani, digao publiku na noge. U samoj završnici druge četvrtine zahvaljujući raspoloženome Anti Grbeši koji ubacuje četiri poena i koševima Marka Karlovića Đakovčani odlaze na odmor s vodstvom 41:38.

U nastavku susreta, Kaštelani su utakmicu dobili đakovačkim oružjem – tricama. Brzom tranzicijom lopte šuteri su ostajali samo na trici i to su odlično rješavali. Gosti su ubacili čak 11 trica što je bio i ključ njihove pobjede. Đakovčani su minimalno vodstvo držali do 28. minute kada Toni Biočić i Mario Bilandžić ubacuju trice za gostujuće vodstvo 66:60. Ipak, u samoj završnici treće četvrtine domaćini uspijevaju doći do minus 4 (64:68).

Posljednju četvrtinu otvara Martin Bilandžić s dvije trice za gostujuće vodstvo 76:68. Nakon toga, uslijedile su još dvije Bilandžićeve trice za vodstvo 82:70. I tada se činilo da je utakmica zaključena gostujućom pobjedom, Đakovčani se dižu i u 37. minuti serijom 11:0 dolaze na minus 1 (81:82). Koševima Ivana Rašetine i Marina Vručninića bježe na 86:81. Tada su odličan posao odradili Ante Grbeša s nekoliko napadačkih skokova i tri ubačena poena vraća svoju momčad u igru pri rezultatu 83:86. Tada đakovački stručni stožer odlučuje iz igre izvaditi Grbešu i Čupića, a u igru uvesti Hrkača i Češkića. Đakovčani su pokušali individualnim akcijama doći u vodstvo, međutim, bile su to neizrađene situacije iz kojih je bilo teško zabiti. Martin Bilandžić zabija dvicu za 88:83, a Ivan Rašetina pogađa jedno bacanje za 89:83. tada je utakmica bila odlučena. Hrkač postiže tricu za 89:86, ali Marin Vručinić ubacuje dva slobodna bacanja za konačnih 91:86. Zasluženu pobjedu Ribola Kaštele koja se vraća u život, odnosno uhvatila je priključka u borbi za opstanak.

U gostujućim redovima najbolji su bili Martin Bilandžić (trice 6/9) s 22 i Marin Vručinić (trice 3/3) s 21 poenom. U đakovačkim redovima tradicionalno najbolji Matej Karlović s 22 poena, Marko Karlović dodao je 18, a odličnu partiju pružio je Ante Grbeša s 11 poena (šut 4/4).

Zanimljivo je da nakon 18. kola čak pet momčadi ima omjer 7 pobjeda i 11 poraza. Uz Kvarner 2010 koji ima pet pobjeda među njima će se tražiti drugi putnik u niži rang.

Đakovčani u sljedećem 19. kolu idu na gostovanje vodećoj Sonik Puntamiki.