Pobjedom protiv Čepina Zrinski zasjeo na trećeligaški vrh!

0
642

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – ČEPIN 4:0 (2:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 250. Sudac: Branimir Vukoja (Slobodnica). Pomoćnici: Ivan Janić (Ilok) i Fran Jerbić (Osijek). Strijelci: 1:0 Vrdoljak (18.), 2:0 Mendeš (33.), 3:0 Ulm (51.), 4:0 Dos Santos (57.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Ćubel, Dos Santos (58. Knežević), Vrdoljak (73. Blagojević), Šinko, Kovačević (63. Lukačević), Mendeš, Jurić (63. Severović), Begović, Horvat. Trener: Josip Milardović.

ČEPIN: Vranjković, Petrović, Goluža, Gregić (46. Magnjaić), Kozi (46. Bungić), Agatić (62. Žeravica), Fingernagl, Pandurević, Krstanović (63. Čajo), Stupar, Fusić (46. Matoković). Trener: Inoslav Damjanović.

Nakon neočekivanoga i pomalo šokantnoga poraza u Pleternici trener Zrinskoga Josip Milardović priliku je u početnoj postavi dao Damjanu Juriću i Karlu Ulmu, a na golu mladoga Grginova zamijenio je iskusni i od ozljede oporavljeni Denis Pintarić. Očito da su se Jurjevčani htjeli iskupiti za poraz svojoj publici koja u sve većem broju dolazi na Baru. I očito da je ova mini šok terapija urodila plodom jer Jurjevčani su od prve do posljednje minute diktirali ritam igre, stvarali prilike, u potpunosti nadigrali zelene iz Čepina, postigli četiri pogotka i nakon sedmoga kola preuzeli vodeće mjesto na tablici.

Već u drugoj minuti domaćini su mogli povesti. Horvat je dubinskom loptom na lijevoj strani pronašao Mendeša koja s petnaestak metara iskosa puca, ali lopta odlazi pored gola. U 12. minuti Pavo Kovačević isprobao je svoj udarac s ruba kaznenoga prostora, ali se lopta od čepinskoga bloka odbila u korner. Vrdoljak ubacuje loptu na prvu vratnicu, Horvat glavom skreće loptu prema golu, ali golman Vranjković ponovo izbacuje loptu u korner. U 18. minuti Jurjevčani dolaze u zasluženo vodstvo. Ponovo je Horvat asistent, ovaj puta prema Vrdoljaku koji iskosa s lijeve strane pogađa suprotni kut čepinske mreže.

I nakon postignutoga gola domaćini su imali više od igre, vršili su pritisak koji im se isplatio u 33. minuti kada su povećali vodstvo na 2:0. Horvat je na lijevoj strani pronašao Vrdoljaka koji odigrava povratnu loptu u kazneni prostor. Na pravom mjestu, na 15 metara od gola našao se Mendeš koji preciznim udarcem pogađa lijevi kut čepinske mreže. Do kraja prvoga dijela nije bilo izglednijih prilika za pogotke, niti s jedne niti s druge strane.

Početkom drugoga dijela (47.) Jurjevčani su napravili prvu stopostotnu priliku. Karlo Ulm uputio je loptu prema golu, golman Vranjković kratko odbija loptu, a na nju natrčava Dos Santos i ubacuje ju u praznu mrežu. Međutim, sudac Vukoja poništi je pogodak zbog zaleđa. U 51. minuti Jurjevčani povećavaju rezultat ne 3:0 Odličnu akciju po desnoj strani odigrali su Horvat i Vrdoljak koji prosljeđuje loptu do Karla Ulma koji s 12 metara pogađa mrežu. U 57. minuti zadovoljni gledatelji vidjeli su i četvrti gol. Vrdoljak je s desne strane prebacio loptu na lijevu stranu gdje se našao Pavo Kovačević. Jurjevski veznjak vraća loptu u srce kaznenoga prostoga gdje se nalazi Dos Santos i glavom s osam metara pogađa gostujuću mrežu. Nakon toga, gosti iz Čepina prvi su puta opasnije zaprijetili u 65.minuti kada je Bruno Krstanović s dvadesetak metara pogodio stativu. Do samoga kraja Jurjevčani su mogli postići još nekoliko pogodaka, ali rezultat se nije mijenjao. U 80. minuti Severović s nekoliko metara glavom pogađa prečku, a samo minutu kasnije Marin Knežević puca s desetak metara, ali lopta završava u bloku čepinske obrane.

Na kraju slavlje Zrinskoga koji s 14 bodova i boljom gol razlikom dolazi na prvo mjesto. U sljedećem osmom kolu Zrinski ide na gostovanje Vuteks-Slogi.