0
982

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – SLOGA (NG) 1:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 250. Sudac: Antonio Sabaljić (Otok). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Mate Dujmić (Osijek). Strijelci. 1:0 Grgačević (7.).

ĐAKOVO CROATIA: Stajković, Bošković, Grgačević (89. Klemen), Ljuban Ivić (89. Kolak), Kirchbauer (75.Mađaš), Domagoj Ivić, Ljulj, Petričević, Galičić, Pedić (60. Damjanović), Tomić (60. Pongračić). Trener: Igor Toth.

SLOGA (NG): Da Villa, Kašljević, Đaković (46. Marjanović), Eller, Fisher (75. Medvedović), Balunović Kotarski (65. Blazina), Marjanović, Tomić (46. Lanusović), Kalinić, Volf. Trener: Miroslav Pavišić.

Igra se zaboravlja, bodovi se pišu! Možda je najbolji zaključak utakmice između Đakovo Croatije i Sloge iz Nove Gradiške. Već je staro nogometno pravilo da utakmice favorita kakav su Đakovčani bili u odnosu na Slogu idu u takvom smjeru da na kraju favorit mora braniti minimalno vodstvo stečeno u sedmoj minuti utakmice.

A upravo se to dogodilo đakovačkim nogometašima koji su promašili mnoštvo stopostotnih prilika, a na kraju su do posljednjeg sučevoga zvižduka strahovali za pobjedu. No, moramo priznati da su i jedni i drugi igrali utakmice u nedjelju i da čimbenik umora može biti olakšavajuća okolnost. Osim toga, trener Toth odlučio se u prvi sastav uvesti Mihaela Tomića koji desetak dana nije bio u treningu što se vidjelo i na govoru njegova tijela. Jednostavno, to  nije onaj Tomić kada je potpuno zdrav.

Kako su Đakovčani otvorili utakmicu činilo se da bi mogli popraviti  i gol razliku. Već u trećoj minuti nakon  ubačene lopte Petričevića iz kornera Tomas Grgačević najviši je u skoku, ali njegov udarac glavom završava na prečki. Sljedeću priliku Đakovčani su pretvorili u vodstvo. U sedmoj minuti na desnoj strani srušen je Domagoj Ivić, slobodan udarac izveo je Fabijan Petričević, a u petercu se našao Grgačević koji glavom s pet metara šalje loptu u mrežu.

Odlično otvaranje domaće momčadi koje je trebalo nagovijestiti i daljnje napade na gostujući gol. Međutim, nakon vodstva igra Đakovo Croatije se razvodnila, gosti su imali veći posjed u sredini terena, ali bez ozbiljnije realizacije. Stoper Tomislav Bošković u prvih 45 minuta presjekao je barem desetak njihovih dodavanja u zoni udarca. U 11. minuti vidjeli smo domaću akciju u tri poteza: ubačenu loptu Grgačević glavom prosljeđuje prema Petričeviću koji puca s 14 metara, ali golman Da Villa odlično brani.

Domagoj Ivić bio je aktivan po desnoj strani, tako da smo u 16. minuti vidjeli njegovu solo akciju, uslijedio je  ubacivanje u gostujući peterac, Grgačević u padu puca, ali pored gola.

Gosti su prvi puta zaprijetili u 21. minuti kada je Tomislav Marjanović uputi prvi udarac prema golmanu Stajkoviću. Đakovački golman s lakoćom je riješio ovu prijetnju. Minutu kasnije Mihael Tomić prošao je po desnoj strani, uslijedio je oštar udarac kojega je gostujući golman odbio, a lopta je pošla prema golu. No, u posljednjem trenutku s gol linije izbacuje ju Alen Volf. Drugi udarac prema đakovačkom golu uputio je u 24. minuti Joško Kotarski, ali Stajković je bio na mjestu. Još jednom su u 31. minuti vidjeli bijeg po desnoj strani Tomića, njegovu povratnu loptu na rub kaznenoga prostora, Ljulj preskače loptu, a Petričević mlako puca prema golu. U 41. minuti Kirchbauer solo akcijom ulazi u  kazneni prostor, ali njegov udarac brani golman Da Villa. U 44. gosti su zaprijetili preko Tomislava Marjanovića, ali lopta završava preko gola.

I u nstavku utakmice vidjeli smo poprilično lagan ritam posebice đakovačkih nogometaša. Gosti su imali više od igre i ozbiljnije su krenuli prema domaćem golu, ali opet bez konkretne završnice. Prvu priliku vidjeli smo u 60. minuti kada je Karlo Ljulj solo akcijom došao na dvadesetak metara od gola, snažno šutirao, ali lopta je prošla tik pored vratnice.

U 63. gosti prijete ubacivanjem s desne strane, a Kotarski glavom puca preko gola. U 67. minuti vidjeli smo još jednu lijepu akciju koja je izmamila pljesak domaće publike. Malonogometno dodavanje Damjanović – Gregačević – Pongračić zavrio je mlakim udarcem ovoga posljednjega.

U 70. Domagoj Ivić s desne strane ubacuje loptu na desetak metara, Pongračić glavom puca pored gola. Minuti kasnije Petričević je iskosa s desne strane napavio prekršaj, ali udarac kapetana Ellera završio je u živom zidu. U 73. minuti Đakovčani su imali slobodan udarac nakon što je srušen Gregačević. Pongračić preko gola.

U posljednjih desetak minuta đakovački napadači promašili su nekoliko stopostotnih prilika. Ovi promašaji mogli bi se pripisati neozbiljnosti. U 77. Ljulj je opet prošao kroz sredinu terena, nesebično odigrao na lijevu stranu prema Damjanoviću koji s dvanaest metara puca visoko preko gola.U sudačkoj nadoknadi opet su Đakovačni izašli sami, ali Domagoj Ivić s desetak metara puca pored vratnice. Odlčnu priliku imali su gosti iz slobodnog udarca s ruba kaznenoga prostora, ali udarac kapetana ELlera završio je preko gola.

Teška utakmica za igranje, ali i za gledanje jer đakovački nogometaši kao da su igrali u nekoj nižoj brzini. No, ponavljamo pravilo s početka teksta: Igra se zaboravlja, bodovi se pišu!

Ovom pobjedom Đakovčani su iskoristili poraz Vukovara u Gornjoj Vrbi i sada su samo na prvom mjestu s 14 bodova. U subotu ih već očekuje derbi susret u Slavonskom Brodu protiv Marsonije.