Budrovčanima nova pobjeda, Radničkome “fenjer”!

0
799

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLAVONIJA (B) – RADNIČKI (V) 2:1 (2:0)

Budrovci. Igralište: Budrovci. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Ivan Ivanović (Jurjevac). Strijelci: 1:0 Karlo Sito (29.), 2:0 Galović (42.), 2:1 Peša (52.).

SLAVONIJA: Štangl, Čaić (65. Jurić), Verhas, Antunović, Karlo Sito, Kladarić (38. Tilli), Adam Sito, Jakov Sito, Galović (88. Dorić), Zetović, Kolić. Trener: Nikola Salopek.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Jelečević (46. Kovač), Zorić (46. Bašić), Mijakić, Stjević, Stjepan Erceg, Marko Erceg (46. Luka Drenjančević), Gudelj (74. Sabadi), Horvat, Peša, Perić.

Nogometaši Slavonije upisali su pobjedu protiv Radničkoga i tako su prekinuli niz poraza. Nakon početnoga ispitivanja snaga, u kojem su domaćini imali veći posjed lopte, nekoliko situacija iz kojih je mogao pasti pogodak, Budrovčani su u 29. minuti došli u vodstvo 1:0. Strijelac vodećega pogotka bio je Karlo Sito. U samoj završnici prvoga dijela Tomislav Galović povećao je prednost domaćina na 2:0. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su krenuli odlučnije prema domaćem golu. U 52. minuti Marko Peša smanjuje rezultat na 1:2 čime je utakmicu učinio puno zanimljivijom. Do kraja susret i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika za pogotke, ali rezultat se nije mijenjao. Prema prikazanoj igri rezultat odgovara odnosu snaga na terenu.

I jedna i druga momčad odigrali su fer i korektnu utakmicu u kojoj je sudac Željko Lipar dodijelio samo dva žuta kartona: sa svake strane po jedan (kod Slavonije Antonio Jurić, a kod Radničkoga Ivan Kovač).

S nova tri boda Slavonija se popela na šesto mjesto sa šest bodova, dok su Viškovčani posljednji sa samo jednim bodom. U petom kolu Radnički na svome terenu dočekuje Slavoniju iz Punitovaca, dok će Budrovčani gostovati u Forkuševcima.