Napadači Zrinskoga namjestili nišanske sprave!

0
1091

DVIJE HIT MOMČADI JESENSKOGA PRVENSTVA U MEĐUSOBNOM SUSRETU

ZRINSKI – MLADOST (ĐS) 5:0 (2:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Novoselić (Đakovo). Strijelci: 1.0 Fehir, 2:0 Dos Santos, 3:0 Joao Pedro, 4:0 Stanušić, 5:0 Stanušić.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Begović, Pranjić, Fehir, Mihael Kerovec, Moeses, Matković (30. Prce), Dos Santos Junior, Joao Pedro, Kukučka. (Još su igrali: Havziu, Antonio Kerovec, Paradžik, Lukačević, Stanušić). Trener: Antun Labak.

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić, Totić, Subašić, Novoselić, Dario Svalina, Denić, Majstorović, Grbeša, Barišić, Mirko Svalina. (Još su igrali: Akrap, B. Barišić-Jaman, A. Barišić-Jaman, Žulj, Radnić, Čutura, Bošković, Penava). Trener: Ivan Denić.

« 1 od 14 »

Dvije momčadi koje su bile jesenski hit u svojim igrama ukrstile su koplja u samoj završnici priprema pred proljetni nastavak prvenstva. Podsjetimo, Jurjevčani su kao novaci u ligi zauzeli visoko peto mjesto s 25 bodova dok su Satničani u Prvoj županijskoj ligi osvojili jesenski naslov s 33 boda.

Nakon početnoga ispitivanja koje je pripalo Jurjevčanima koji su imali terensku inicijativu, prvi gol pao je u 9. minuti. Akcija je krenula s desne strane, ubačena je lopta u satnički kazneni prostor gdje je nakon skoka lopta došla do Dražena Fehira koji s desetak metara pogađa lijevi donji kut Gansbergerove mreže. Samo tri minute kasnije Jurjevčani su izveli još jednu odličnu akciju. Loptu je s lijeve strane ubacio Fehir, satnička obrana loptu je odbila na dvadesetak metara gdje se našao Mihael Kerovec koji upućuje prizemni udarac, ali Gansberger brani. Još desetak minuta domaćini su vršili pritisak na zadnju protivničku liniju, a nakon dvadesetak minuta igrači Mladosti oslobodili su se pritiska i pokazali da i oni znaju igrati nogomet. U 22. minuti vidjeli smo prvu gostujuću prijetnju. Po lijevoj strani prošao je Mirko Svalina, u kaznenom prostoru pravovremeno uposlio Barišića čiji udarac u posljednji trenutak blokira jurjevska obrana. Samo dvije minute kasnije ponovo je Svalina bio u prilici. Plavi napadač šutirao je s ruba kaznenoga prostora, ali ponovo domaća obrana blokira udarac.  U 34. minuti Zrinski je povećao svoje vodstvo. Desna strana jurjevskoga napada predvođena Moisesom i Joao Pedrom bila je jako opasna. Dva Brazilca stalno su stvarala izgledne situacije za svoje napadače. Nakon kornera lopta je ponovo izbačena na rub kaznenoga prostora gdje se našao Janik Kukučka koji je uputio udarac prema golu. Odbijenu loptu na pet metara dočekao je Dos Santos i zakucao je pod prečku.

Do odlaska na odmor igralo se najviše između dva kaznena prostora, ali bez izglednijih prilika za pogotke.

U nastavku susreta, oba trenera iskoristila su svoje pravo za zamjenama, a trener Labak pogodio je uvođenjem Marina Stanušića koji je postigao dva pogotka i time skrenuo pozornost na sebe. No, prije toga, Jurjevčani su nastavili s brzom tranzicijom lopte, a to im je stalno donosilo i višak igrača. Takvu igru domaći su nogometaši okrunili trećim pogotkom. Strijelac je bio Joao Pedro, Brazilac koji je tek pristigao u jurjevske redove. Do kraja utakmice, već smo rekli, s dva pogotka utakmicu je zaključio Marin Stanušić.