0
770

KUŠEVČANI I ĐAKOVAČNI ODIGRALI JOŠ JEDNU U NIZU PRIPREMNIH UTAKMICA

TORPEDO – ĐAKOVO CROATIA  1:1 (1:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Pongračić (35.), 1:1 Cicvarić (45. – 11 m).

TORPEDO: Vuksanović, Antinac, Bošković, Delić, Josip Čuić, Bračko (78. Domagoj Kušević), Mislav Ivanda (53. Zeko), Beljan, Nikolić-Kovačić, Radoš (60. Fogadić), Cicvarić (73. Andrić). Trener: Stjepan Jukić.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Galičić (67. Stipanović), Petričević (64. Bionda), Bošković (34.Damjanović), Kolak, Hlišć (63. Rajčević), Gregačević, Pongračić (78. Efremovski), Burazin (53. Barukčić), Jakić, Lulić. Trener: Josip Milardović.

Jednu od posljednjih provjera pred početak prvenstva imali su nogometašu Torpeda i Đakovo Croatije. Kuševčani su u utakmicu ušli znatno oslabljeni, bez četvorice standardnih igrača: Vinkovića, Branimira Ivande, Josipa Milardovića, Mile Blaževića).

Nakon početnoga ispitivanja, prvu priliku da povedu imali su Đakovčani. U 30. minuti Marko Delić povlačio je za dres Pongračića, a sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku. Već tradicionalno najstrože kazne izvodiSvw kapetan Tomas Grgačević, a kuševački vratar Vuksanović moći će se hvaliti da je jedan od rijetkih koji je uspio đakovačkom nogometašu obraniti jedanaesterac. Ipak, samo pet minuta kasnije, Đakovčani su došli do vodstva, a strijelac je bio Mihael Pongračić. Taj gol probudio je domaćine koji su ozbiljnije krenuli prema Jukićevom golu. U đakovačkom kaznenom prostoru Luka Kolak srušio je Stjepana Nikolića Kovačića, a sucu Lovriću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator za Torpedo bio je Marin Cicvarić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, ritam igre je znatno opao tako da nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju priliku. Tek u završnici susreta Đakovčani su u napad krenuli preko desne strane, a iskosa prema Vuksanoviću pucao je Stipanović, ali u lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

ž

Pred Kuševčanima je još utakmica protiv Posavine iz Velike Kopanice dok će kombinirana momčad Đakovo Croatije sutra odigrati utakmicu (u Semeljcima) protiv Omladinca iz Josipovca.