0
976

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK-VINKOVCI

MLADOST (ĐS) – ŠOKADIJA (BG)               1:0 (1:0)

Đakovačka Satnica. Igralište: Đakovačka Satnica. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Leonardo Šagolj (Batina) i Roland Tatai (Topolje). Strijelci: 1:0 Gazić (3.).

MLADOST: Leko, Bikić, Bruno Barišić-Jaman, Svalina, Subašić, Alen Stuhli, Grbeša (67. Sito), Dino Stipanović (67. Igor Stuhli), Gazić (86. Branimir Barišić-Jaman), Domagoj Stipanović (57. Radnić), Tomić (57. Bojanović). Trener: Ivan Denić.

ŠOKADIJA: Vučković, Gregorović, Stojanović, Karlić (46. Verić), Robert Knežević, Petrović, Mišković, Mauer, Grgić (67. Ilišević), Dragičević, Matej Knežević. Trener: Jure Petrović.

Baš kao što su najavili, Satničani su novo prvenstvo otvorili pobjedom pred domaćom publikom. Odlučujući pobjednički pogodak dogodio se već u trećoj minuti kada je Neven Grbeša sjajnom loptom uposlio Marka Gazića koji svojim prvijencem donosi Satničanima sva tri boda.

Nošeni ranim pogotkom, nogometaši Mladosti nastavili su s napadima prema gostujućem golu. U 10. minuti Alen Stuhli u 16 metara pronašao je Domagoja Stipanovića koji glavom puca malo preko gola. Četiri minute kasnije, Tomić je pucao sa 16 metara, a njegov je udarac završio tik uz vratnicu.

Gosti su uzvratili u 28. minuti kada je Josip Mišković zabio glavom, ali drugi pomoćni sudac opravdano je podigao zastavicu i signalizirao zaleđe. Samo nekoliko minuta kasnije, Bruno Barišić-Jaman izveo je korner, u skoku je najviši bio Svalina, ali lopta odlazi malo iznad prečke. Nogometaši Babine Grede zaprijetili su iz konta napada, Mišković je ponovno pucao, ali lopta odlazi pokraj stative. Najbolju priliku za povećanje vodstva, imali su domaćini u 39. minuti kada je Domagoj Stipanović uposlio Grbešu koji je pucao, ali domaći stoper blokirao je čisti gol.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno manje prilika nego li ono prvo. Ipak, domaćini su imali nekoliko izglednijih prilika: u 73. pucao je Gazić, ali golman je obranio, u 80. minuti pucao je Igor s+Stuhli, ali također bez realizacije. Pred kraj, pokušali su gosti još jednom doći barem do jednog boda: Ivan Petrović uputio je visoku loptu u 16 metara, Mišković je pokušao još jednom glavom, ali golman Leko to brani. Tako su Satničani uspjeli sačuvati svoju ranu prednost i upisati prva tri boda!