Hajduk na krilima Stjepana Đambića sve riješio u prvom poluvremenu!

0
697

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

JEDINSTVO – HAJDUK (ŠP) 2:4 (0:4)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Antun Mižurić (Stari Perkovci). Strijelci: 0:1 Stjepan Đambić (12.), 0:2 Stjepan Đambić (13.), 0:3 Drmić (22.), 0:4 Stjepan Đambić (31.), 1:4 Silvio Vočanec (70.), 2:4 Antonio Paradžik (77.).

JEDINSTVO: Barić, Drenjanac, Marjanović, Antonio Paradžik, Goran Matković, Bježančević (46. Perković), Vočanec, Dalibor Paradžik (58. Igor Matković), Drlić, Tribuljak, Lukić (83. Lončarević).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević (46. Vinko), Ljubić, Petrušić, Šarić, Drmić, Stjepan Đambić, Gurdon, Bošković (27. Mamić), Mišetić, Labak.

Prema očekivanju nogometaši Hajduka opravdali su ulogu favorita u susretu protiv Jedinstva čime i dalje nastavljaju pobjednički niz prema naslovu prvaka. U prvom poluvremenu bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su gosti postigli četiri pogotka i time  riješili pitanje pobjednika. Nakon desetak minuta ispitivanja u 12. minuti gosti su došli u vodstvo.

Drmić je odigrao povratnu loptu prema Stjepanu Đambiću koji s desetak metara pogađa Barićevu mrežu. Samo minutu kasnije Hajduk povećava rezultat. U kontri je Stjepan Đambić udarcem s ruba kaznenoga prostora pogodio same rašlje. Prekrasan pogodak za 2:0. Odličnu igru gosti su nastavili i dalje i već u 22. minuti bilo je 3:0. Drmić s dvadesetak metara pogađa donji desni kut forkuševačke mreže.

U 31. minuti po treći puta se u listu strijelaca upisao Stjepan Đambić. Loptu je u kazneni prostor ubacio Nikola Blažević, na pravom se mjestu našao Đambić i glavom pogodio mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Zadovoljni visokim vodstvom Širokopoljci su „povukli ručnu“ i s pola snage nastavili utakmicu. To su iskoristili domaćini i  s dva pogotka popravili umjetnički dojam. U 70. minuti golman Hajduka krivo je ispucao loptu, nju je presjekao Silvio Vočanec koji izlazi sam pred Ivića i mirno šalje loptu u mrežu.

U 77. minuti postavljen je konačan rezultat. Nesporazum gostujuće obrane iskoristio je Antonio Paradžik koji sam izlazi pred golmana Ivića i po drugi puta šalje loptu iza njegovih leđa.

Na kraju, zaslužena pobjeda Hajduka kojom nastavljaju pobjednički niz, a Forkuševčani su odigrali utakmicu bez imperativa. Na Dan državnosti sigurno su ugodno proveli nedjeljnu večer.