Slavonija bez poraza do jesenskoga naslova prvaka!

0
779

STATISTIKA NK SLAVONIJA (B) U JESENSKOJ POLUSEZONI 2020./21.

Nogometaši Slavonije iz Budrovaca napravili su nešto što je malo kome uspjelo: nakon što su osvojili prvo mjesto u Ligi Nogometnog središta Đakovo i vratili se u županijsko drugoligaško društvo, iste su godine osvojili i titulu jesenskoga prvaka osvojivši 38 bodova, tri više do drugoplasiranoga Hajduka iz Širokoga Polja i četiri od Dračica.

Već na početku priprema vidjelo se da su Budrovčani silno motivirani što su potvrdili i na Memorijalnom turniru „Igor Kedačić“ gdje su pobijedili županijskoga ligaša Torpedo (1:0) da bi u finalu bili bolji od Dračica rezultatom 3:2.

Uprava Slavonije napravila je pravi potez dovodeći na trenersku klupu Branka Nikolića Kancu koji je osim trenera bio i igrač sredine terena, ali i odličan strijelac (7 golova).

Budrovčani su fizički bili jako dobro pripremljeni i u nekim utakmicama to je bio i ključ uspjeha. U većini utakmica Budrovčani su bili uvjerljivi što potvrđuje i 50 postignutih pogodaka. U četvrtom kolu uslijedio je prvi derbi i gostovanje u Širokom Polju gdje su nogometaši Slavonije izbjegli poraz u posljednjim minutama utakmice kada je Željko Kladarić izjednačio rezultat na 1:1. ta će utakmica izazvati dosta reakcija jer u završnici je bilo dosta nervoze i s jedne i druge strane.

Najveće iskušenje nogometaši Slavonije imali su kod vrlo dobre momčadi HOŠK-a koja je u prvom poluvremenu vodila 1:0 da bi u nastavku gosti preokrenuli rezultat na 1:2. U posljednjim trenucima Gašinčani su (Danijel Rac) pogodili i stativu i prečku. Uz dosta sreće Slavonija je osvojila sva tri boda. U derbiju protiv Dračica domaćini su promašili jedanaesterac i gotovo cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više, ali više od podjele bodova nisu ostvarili. Jesenski naslov prvaka Budrovčani su potvrdili u Forkuševcima gdje su domaćini pružili snažan otpor i do završnice držali neriješenih 1:1. No, na kraju su gosti uspjeli, na krilima odličnoga Đure Tillija, doći do pobjede koja je u Budrovcima i proslavljena.

I na kraju ostala je zaostala utakmica protiv Poleta u Semeljcima. Domaćini su tri puta vodili, ali su Budrovčani na krilima Stipe Markića preokrenuli rezultat i došli do pobjede 4:3. I 38 bodova i prvo mjesto je tu.

Momčad Slavonije odlikovao je ove jeseni kolektivni duh što se može iščitati i iz pojedinačne statistike. U listu strijelaca upisalo se čak jedanaest igrača, a prvo ime je Stipo Markić s 11 golova. Ali, uz njega veliku ulogu u napadačkom smislu imali su i Željko Kladarić i Valentin Sito sa po šest golova. Odličnu potporu dali su im i igrači sredine terena: Branko Nikolić sa sedam i Đuro Tilli sa šest golova.

Momčad Slavonije može se pohvaliti i „granitnom“ obranom jer su primili najmanje golova u 14 odigranih utakmica: samo deset. Dakako, najzaslužnija za to je obrana koju su predvodili Ivan Klepo, Marko Zetović, Ivan Djaković, Marin Kolić, Tomislav Antunović i dva golmana Jakov Sito i Matej Jurić. Naravno, i svi ostali dali su velik doprinos ovome uspjehu jer ponavljamo, momčadski duh krasio je ove jeseni momčad Slavonije.

Najsrčaniji s pet žutih kartona bili su Đuro Tilli i Marin Kolić, a Budrovčani su ukupno dobili 31 žuti i jedan crveni karton što je nešto više od dva po utakmici. I ovaj podatak govori da su budrovački nogometaši u svakoj utakmici ostavljali srce na terenu.