Zrinski zasluženo do pobjede u lokalnom derbiju!

0
718

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – ZRINSKI (J) 0:2 (0:1)

Đakovo – Stadion Đakovo. Bez gledatelja. Sudac: Antonio Škrobić (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Luka Kurtović (Osijek). Strijelci: 0:1 Kovačević (5. – 11 m), 0:2 Ždinjak (61.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Dogan, Kolak, Bošković, Duje Batinić (90. Halać), Grgačević, Ljuban Ivić, Pongračić (69. Paležnica), Domagoj Ivić, Kirchbauer (46. Burazin), Ljulj (69. Petričević). Trener: Hrvoje Bušić.

ZRINSKI (J): Pintarić, Kegelj, Čajo, Ulm (90. Mendeš), Ždinjak (84. Jurić), Dos Santos (90. Mihaljević), Begović, Kovačević, Moises, Žutić, Šinko. Trener: Josip Milardović.

Raspored natjecanja htio je da se u posljednjem jesenskom kolu sastanu susjedi – Đakovo Croatia i Zrinski iz Jurjevca. U utakmicu su obje momčadi ušle s različitim raspoloženjem: Đakovčani željni nastavka uspješne serije kojom bi i dalje pratili vodeći dvojac Marsoniju i Belišće, a Jurjevčani su se željeli iskupiti za relativno skromnu jesen.

Utakmicu je usmjerila situacija iz pete minute kada je u kazneni prostor ušao Ivan Kegelj, prošao je između Duje Batinića i Boškovića i nakon toga pao, a sudac Škrobić bez razmišljanja pokazao je na bijelu točku. Prosvjedi đakovačkih igrača nisu urodili plodom, zbog prigovora žuti je karton dobio Tomislav Bošković.

Situacija kada sudac Škrobić dosuđuje penal za Zrinski

Siguran realizator najstrože kazne bio je Pavo Kovačević: loptu je poslao u desnu stranu, Nevistić je pročitao njegovu namjeru, ali udarac je bio toliko snažan i precizan da je đakovački vratar bio nemoćan.

Pavo Kovačević iz kanzenoga udaraca dovodi Zrinski u vodstvo

Ova situacija i gostujuće vodstvo unijelo je nervozu u domaće redove koji do poluvremena jednostavno nisu uspjeli povezati svoje redove. U osmoj minuti Đakovčani su prvi puta zaprijetili: Dogan je prošao po desnoj strani, ubacio loptu na drugu stranu gdje se našao Duje Batinić. Međutim, njegov udarac s desetak metara obranio je golman Pintarić. U 14. minuti domaćini su imali najbolju priliku. Nakon gužve u jurjevskom kaznenom prostoru Đakovčani su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom jednoga gostujućega igrača. U nastavku akcije lopta je došla do ruba kaznenoga prostora odakle je snažno šutirao Luka Kolak. Gol je spriječila prečka. Gosti opasno prijete u 25. minuti: nakon ubačene lopte iz kornera, Ždinjak se nalazi na 12 metara od gola, puca, ali golman Nevistić bio je na mjestu. Nakon početnih pola sata, igra se preselila na sredinu terena. Tek u završnici prvoga dijela vidjeli smo nove prilike za gol. U 40. minuti Pavo Kovačević sam izlazi pred golmana Nevistića, ali đakovački vratar bio je uspješniji. Tri minute kasnije Moises izvodi slobodan udarac s 22 metra, lopta se odbija od živoga zida i završava tik iznad prečke.

Očito da je odmor Đakovčanima dobro došao jer su u drugo poluvrijeme krenuli puno bolje. U 49. minuti Tomas Grgačević proigrava Karla Ljulja koji puca s 12 metara, ali ravno u Pintarića. U 55. minuti opasno je zaprijetio Dino Burazin čiji udarac s ruba kaznenoga prostora ponovo brani jurjevski golman. Gosti su dočekali svoju priliku u 61. minuti kada je Ždinjak sam krenuo s centra igrališta, prevario svoga čuvara i iskosa s lijeve strane, pucao prema đakovačkom golu. Golman Nevistić uspio je obraniti njegov udarac, ali odbijena lopta završila je u domaćoj mreži. Za 0:2 i konačno rješenje utakmice. U 65. minuti domaćini prijete iz slobodnoga udarca. Domagoj Ivić ubacio je loptu na destak metara od gostujućega gola. Pongračić puca glavom, ali pored gola. U 75. minuti Đakovčani su mogli po pogotka, Dominik Dogan ušao je iskosa s lijeve strane u kazneni prostor, gotovo iz mrtvoga kuta puca, ali lopta odlazi paralelno s jurjevskim golom. Ponovo je đakovački napadač bio u odličnoj prilici u 84. minuti kada dolazi sam pred gostujući gol, ali njegov udarac završava pored gola. Posljednju priliku Đakovčani su imali u 86. minuti kada je Domagoj Ivić iz slobodnoga udaraca ubacio loptu u jurjevski kazneni prostor, Kolak puca glavom, ali Pintarić je na mjestu. Do kraja utakmice borbeni gosti sačuvali su stečenu prednost i na kraju zasluženo došli do prve gostujuće pobjede u jesenskoj polusezoni.