Dos Santos u 90. minuti promašio jedanaesterac za jurjevsku pobjedu!

535

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO (ZAOSTALA)

ZRINSKI (J) – SLAVONIJA               1:1 (1:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: 1:0 Dos Santos (18.), 1:1 Martinović (62.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Matković, Kegelj (67. Ulm), Ždinjak (77. Mendeš), Dos Santos, Begović, Jurić (60. Živković), Kovačević, Žutić, Šinko. Trener: Josip Milardović.

SLAVONIJA: Majetić, Gomerčić (42. Milobara), Plešić, Mršić (69. Šubara), Marčetić, Antunović, Janček (90. Hodak), Martinović, Šipura, Solić, Božić. Trener: Dalibor Bognar.

Dugo će nogometaši Zrinskoga analizirati utakmicu protiv požeške Slavonije jer propustili su pobjedu koja ih je mogla vinuti prema gornjem dijelu tablice. U 90. minuti, pri rezultatu 1:1, Dos Santos, najbolji jurjevski napadač, strijelac jedinoga domaćega pogotka, izveo je kazneni udarac prebacivši požeški gol barem za pola metra.

Prema skromnom sudu vašega novinara, nogometaši Zrinskoga odigrali su najboljih 45 minuta ove sezone. Doduše, možda bi točnije bilo reći 35 minuta, ali nemojmo cjepidlačiti.

Jurjevčani nisu niti malo respektirali momčad iz „zlatne doline“ jer su već u šestoj minuti opasno zaprijetili. Odličnu akciju započeo je Dos Santos koji petom odigrava loptu za Matkovića, ovaj odmah prosljeđuje loptu do Šinka koji se nalazi s desne strane na dvadesetak metara. Požeškom braniču jedino je preostalo napraviti prekršaj. Slobodan udarac izveo je sam Šinko, ali lopta je prošla tik pored vratnice. Jurjevčani su agresivni, igraju presing ne dopuštajući gostima da razviju svoju igru. U 18. minuti Žutić je osvojio loptu na svojoj polovici, odigrao do raspoloženoga Luke Matkovića koji je povukao desetak metara i u pravom trenutku uposlio na lijevoj strani Dos Santosa. Jurjevski napadač ulazi u kazneni prostor, šutira u prvi golmanov kut, a lopta ispod Majetića odlazi u gol. 1:0.

I nakon toga na terenu su postojali samo igrači u plavim majicama. Redale su se tečne akcije, rastrčana je bila vezna linija (Kovačević – Matković – Kegelj) i prilike su se redale pred požeškim golom. U 25. minuti iskosa s lijeve strane svoj je udarac isprobao Luka Matković, ali lopta završava malo pored gola. Samo dvije minute kasnije, gotovo s istoga mjesta, pokušava Jurić, ali i njegov udarac završava malo pored gola. U 29. minuti Pavo Kovačević asistira prema Dos Santosu koji s 14 metara puca prema Majetiću, ali zamalo pored gola. Gosti prvi puta prijete u 32. minuti. Josip Solić povukao je gostujuću kontru, odigrao povratnu loptu prema Karlu Antunoviću koji se našao na desetak metara od jurjevskoga gola. Golman Pintarić bio je nemoćan, a pogodak je spasila vratnica od koje se lopta odbija u polje. Ova situacija dala je krila gostima tako da su do kraja prvoga poluvremena preuzeli inicijativu. U 34. minuti Luka Mršić šutira s ruba kaznenoga prostora, ali Pintarić je na mjestu.

U nastavku, ritam utakmice znatno je opao, igra se preselila na sredinu terena, nestala je domaća agresija, a takav rasplet odgovarao je gostima koji su se oslobodili domaćega pritiska. U 54. minuti Pavo Kovačević krenuo je po desnoj strani, ubacio loptu do Ždinjaka koji glavom s desetak metara puca preko gola. U takvoj igri, gosti su u 63. minuti organizirali napad po lijevoj strani, na tridesetak metara od gola dobili su prekršaj. Loptu je ubacio Mario Šipura, na prvoj je vratnici skočio Matej Martinović i glavom pogodio suprotni kut Pintarićeve mreže. Domaća obrana ostala je ukopana. Nakon toga, domaći su nogometaši krenuli na sve ili ništa. U igru su ušli Živković, Ulm i Mendeš što je donijelo živost u igri. U 78. minuti po desnoj strani prošao je Ulm koji ubacuje loptu do Dos Santosa, ali njegov udarac glavom završava preko gola.

I kada se činilo da će utakmica završiti bez uzbuđenja, u 90. minuti akcija je krenula po lijevoj strani. Ubačenu loptu u kazneni prostor rukom je zaustavio gostujući branič, a sudac Josip Lučić bez razmišljanja pokazao je na bijelu točku. Loptu je uzeo Dos Santos, u svom se stilu zaletio, i snažno pucao preko gola. Tako je propala posljednja, i najbolja, prilika za pobjedu Zrinskoga.