Gosti u četvrtoj minuti poveli 2:0, Josipovčani iz dva penala do remija!

0
450

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OMLADINAC (J) – SLAVONAC (L) 2:2 (1:2)

Josipovac – Igralište: Josipovac. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Hrvoje Lacković (Osijek) i Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Strijelci: 0:1 Klasić (1.), 0:2 Mandić (4.), 1:2 Domagoj Hulak (11m – 22.), 2:2 Domagoj Hulak (11m – 72.).

OMLADINAC (J): Kuric, Dorijan Hulak, Šlegl, Josip Hulak, Alen Stuhli (67. Haršanji), Kerovec, Igor Stuhli, Kvasnovski, Štefančić, Kocur (56. Brkić), Domagoj Hulak. Trener: Domagoj Vragolović.

SLAVONAC (L): Vrbanić, Novoselić (46. Uremović), Perošević, Tomislav Budimir, Mandić, Ratković, Klasić, Skenderović, Kovačević (76. Domagoj Budimir), Kordić, Baban (87. Kolesarić).

Gosti iz Ladimirevaca odlično su otvorili utakmicu. U prvom napadu postižu pogodak. Matej Klasić udarcem sa 17 metara pogađa malu mrežicu, golman Juric bio je nemoćan. U četvrtoj minuti već je 2:0 za goste. Dino Skenderović presjekao je loptu na centru i upošljava Ivana Mandića koji izlazi sam pred Kurica i pored njega šalje loptu u mrežu. Kakav šok na početku za domaće igrače i navijače.

Unatoč tome, Josipovčani uspijevaju postaviti svoju igru i prebaciti događanja na stranu Slavonca. S desne strane Štefančić bježi svom čuvaru, dolazi na osam metara, puca, ali preko gola. Igor Stuhli ubacuje loptu prema Štefančiću koji glavom s deset metara šalje loptu pored gola. U 21. minuti Josipovčani smanjuju rezultat na 1:2 Kerovec puca prema golu, a lopta pogađa jednoga gostujućega igrača u ruku. Sudac Domagoj Kečinović opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Domagoj Hulak. Gosti su opasni iz kontri. Slobodan udarac izveo je Dino Skenderović, ali lopta odlazi tik uz vratnicu. Odmah nakon toga, Ratković dolazi do lopte, ali Kuric odlično brani. Uslijedili su domaći napadi. Kerovec puca sa 18 metara, vratar krajnjim naporom izbija loptu u polje. Na nju natrčava Štefančić, ali golman Vrbanić po drugi puta odlično reagira. Odličnu priliku domaći su imali u 45. minuti. Alen Stuhli pucao je prema golu, obrana gostiju blokirala je njegov udarac, ponovo puca Domagoj Hulak, ali s gol crte loptu izbija Tomislav Budimir.

U nastavku utakmice Slavonac se brani, a Omladinac prodorima po boku pokušava doći do izglednih prilika. Odlično su pucali Kerovec i Štefančić, ali malo pokraj gola. U 70. minuti gosti su odigrali svoju jedninu kontru, izlaze „dva na jedan“, ali nisu bili precizni. Odmah u sljedećem napadu Igor Stuhli izlazi sam pred Vrbanića koji brani njegov udarac, na odbijenu loptu natrčava Haršanji, ali kada ju je htio glavom poslati u mrežu, Vlaho Baban udarac domaćega napadača u glavu. Za taj start uslijedio je kazneni udarac i opravdani žuti karton. Po drugi puta siguran s bijele točke bio je Domagoj Hulak.

U samoj završnici gosti su imali dvije stopostotne prilike. Udarce Ratkovića i Mandića zaustavio je dana odlični golman Kuric.

Prema prikazanoj igri, podjela bodova najrealniji je ishod susreta.