0
1087

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

VINOGRADAR – DINAMO (TR) 5:0 (5:0)

Mandićevac – Igralište: Mandićevac. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Suci: Ivan Lulić i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (6.), 2:0 Josip Fehir (18.), 3:0 Zorbas (26.), 4:0 Josip Fehir (35.), 5:0 Josip Fehir (38.).

VINOGRADAR: Kovačević, Toman, Hamzić (46. Šakota), Grgačević, Ivan Fehir, Brajković (83. Grgović), Vavra (46. Živković), Josip Fehir (73. Bulut), Kerovec, Labak (67. Getoš), Zorbas.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Kokalović, Turković (57. Petrović), Svilanović, Vuković (81. Bartoš), Tiborc, Benić, Holbik, Mikić, Dario Franjić (46. Josip Franjić).

Trebao je to biti derbi dva kluba koja krasi povezanost i ljubav prema grožđu i vinu, ali u susretu Vinogradara i Dinama na terenu je postojala samo jedna momčad, i to ona domaća. A među njima bio je fenomenalni Josip Fehir, strijelac četiri pogotka.

U Mandićevcu pola u šali pola u zbilji govore kako bi Josip Fehir morao osnovati školu golgetera jer protiv Dinama je pokazao svu raznolikost napadačkih rješenja. Već u šestoj minuti ubačenu loptu s desne strane na desetak metara volejem je dočekao Josip Fehir i poslao loptu iza Kovačićevih leđa. U 18. minuti Josip Fehir prevario je svoga čuvara i s desetak metara pogodio prvi kut protivničkoga gola. Samo osam minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Zorbas. Dobio je loptu na petnaestak metara, iskosa pogađa suprotni kut trnavačke mreže. I tu nije kraj. Josip Fehir ponovo je pobjegao svojoj pratnji, sam izašao pred golmana i prizemnim udarcem postigao svoj treći pogodak. Bilo je to u 35. minuti. Nakon toga, gosti su imali priliku postići pogodak, ali kazneni udarac trnavačkom igraču obranio je golman Kovačević. Samo tri minute kasnije, Fehir se i četvrti puta upisuje u listu strijelaca. S ruba kaznenoga prostora Josip Fehir pogodio je desni kut, lopta je prošla ispod golmana Kovačića.

U nastavku utakmice, „vinogradari“ zadovoljni postignutim rezultatom, napravili su nekoliko izmjena, gosti deprimirani teškim prvim poluvremenom nisu pokazivali ozbiljnije znakove da barem dođu do počasnoga pogotka. U drugom poluvremenu nije bilo golova tako da su domaćini svoje prijatelje iz Trnave ispratili „petardom“. Na krilima fenomenalnoga Josipa Fehira.