NOVA GRADIŠKA – ĐAKOVO 26:28 (12:14)

Nova Gradiška – Dvorana: ETŠ Nova Gradiška. Gledatelja: 50. Suci: Dejan Gomerčić (Brestovac) i Darko Radaković (Požega).

NOVA GRADIŠKA: Janaček, Jotić, Orelj 10, Mihić 2, Umljenović, Bušić 1, Džebić 3, Jugović, Ivanišević 6, Ćosić 3, Kumić, Milošević 1, Marjanović, Šemšedinovski, Sokić. Trener: Goran Matijević.

ĐAKOVO: Božičević 5, Tomašević 7, Lasić 2, Omrčanin 2, Kolar, Kokanović, Klepo 2, Davidović, Ćurić 3, Vuković, Zatezalo 3, Mesić, Matačić 2, Antunović 2. Trener: Domagoj Perlić.

Đakovački su rukometaši uspješno prošli veliko iskušenje zvano Nova Gradiška. U teškoj, gotovo rovovskoj bitci, Đakovčani su potvrdili karakter koji ih krasi od početka sezone. I opet će trener Domagoj Perlić potvrditi osnovni cilj: povratak u prvu ligu. Ovom pobjedom pokazali smo karakter koji krasi pobjednike. Sada se mirno možemo pripremati za, po meni, ključne dvije utakmice, a to su Nexe II i Slatina. Već tada ćemo pokušati razriješiti sve dileme oko prvaka lige.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i u šestoj minuti poveli 4:2. Još su dva puta domaćini imali dva gola prednosti (5:3 i 7:5) da bi đakovački rukometaši prvi puta došli u vodstvo u 24. minuti golom Božičevića, a Luka Matačić postigao je pogodak za 11:9. Seriju od 3:0 upotpunio je Zatezalo za gostujuće vodstvo 13:10 što je bio znak da su Đakovčani preuzeli kontrolu utakmice. Do odlaska na odmor Lasić je postigao 14. pogodak, a končani rezultat bio je 14:12.

U drugom poluvremenu đakovački su rukometaši kontrolirali rezultat, održavali prednost od dva do tri gola prednosti. Domaćini su dobar dio svojih napada „gurali“ na crtu tako da su tijekom utakmice imali čak deset sedmeraca.

Junak đakovačke pobjede svakako je i golman Sandro Kolar koji je, između ostaloga, obranio četiri udarca sa sedam metara. U 42. minuti rukometaši Nove Gradiške stigli su do izjednačenja 19:19, ali kapetan Klepo i Omrčanin vraćaju gostujuću  prednost na 21:19. Od 42. do 54. minute igralo se „gol za gol“ da bi ključ đakovačke pobjede bio u 54. minuti kada Ćurić, Božičević i Antunović postižu pogotke za vodstvo 28:24. U posljednjih pet minuta đakovački su rukometaši propustili doći do veće pobjede jer su promašili pet napada, a gosti su uspjeli postići dva pogotka za konačnih 28:26.

Domaćini su imali deset sedmeraca, Đakovčani sedam isključenja, ali niti ti segmenti igre nisu pomogli domaćinima odnosno gosti su došli do zaslužene pobjede.

U đakovačkim redovima najbolji strijelac bio je Damir Tomašević sa sedam pogodaka (tri iz sedmerca), Marin Božičević dodao je pet, Renato Ćurić i Borna Zatezalo po tri. U domaćim redovima najbolji strijelac je Matej Orelj s deset golova, a Mladen Ivanišević postigao je šest.