Hajduk bliži pobjedi, Petar Andričić Dračicama donio bod!

0
877

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DRAČICE – HAJDUK (ŠP) 3:3 (0:2)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Blažeković (12.), 0:2 Stjepan Đambić (22.), 1:2 Domagoj Krizmanić (63.), 2:2 Domagoj Krizmanić (76.), 2:3 Drmić (79.), 3:3 Petar Andričić (90.).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Lovrić, Petar Andričić, Iletić, Degmečić, Udovčić, Katalenić David Duvnjak  (86. Sivrić), Ivan Krizmanić (89. Toni Duvnjak), Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević (89. Kristijan Džambić), Mišetić, Ljubić, Šarić, Ognjenović (74. Rudnički), Drmić, Stjepan Đambić, Lubak, Bošković, Blažeković.

U derbi utakmici trećeplasiranih Dračica i četvrtoga Hajduka iz Širokoga Polja upravo se dogodilo ono što nisu htjeli niti jedni niti drugi. Podjelom bodova najzadovoljniji su Semeljčani i Budrovčani koji u međusobnom susretu (odgođen zbog korona virusa u semeljačkim redovima) mogu dodatno bodovno pobjeći pratiteljima.

U susret su oba trenera krenula bez svojih najboljih strijelaca: Dračice bez ozlijeđenoga Stjepana Lucijanića i Marka Andričića (crveni karton) dok su Širokopoljci bili lišeni usluga Stjepana Gurdona. No, unatoč tome dvjestotinjak gledatelja vidjelo je odličnu utakmicu i čak šest pogodaka.

U prvih desetak minuta Dračičani su imali više od igre, stvorili su dvije izgledne prilike, ali mreža Marija Ivića ostala je netaknuta. U prvom pokušaju David Duvnjak pucao je preko gola, da bi odmah poslije njega u prilici bio Domagoj Krizmanić čiji udarac golman Ivić brani. Gosti su prvi puta zaprijetili u 12. minuti i odmah poveli. Slobodan udarac s desne strane ubacio je Nikola Blažević, na desetak metara od gola našao se Borna Blažeković koji pogađa Cikačevu mrežu.

Nakon deset minuta gosti su povećali svoje vodstvo. U gužvi u kaznenom prostoru Dračica najbolje se snašao Stjepan Đambić koji ubacuje loptu u nezaštićenu mrežu. Bio je to veliki šok za domaće nogometaše koji su do odmora pošušavli postaviti svoju igru, ali nije bilo izglednijih prilika niti s jedne niti s druge strane. U prvih 45 minuta gosti borbeniji i konkretniji što im je u konačnici i donijelo vodstvo 2:0.

U nastavku utakmice na teren je izašla potpuno drugačija momčad Dračica. Krenuli su agresivno želeći što prije anulirati gostujuću prednost. Gosti su se povukli čuvajući stečeno vodstvo iz prvoga dijela. Bolju igru Dračičani su okrunili prvih pogotkom. Igrala se 63. minuta kada je Domagoj Krizmanić iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodio same rašlje. Ovaj pogodak dao je dodatni impuls dračičkim nogometašima koji u 76. minuti dolaze do izjednačenja.

Akciju po lijevoj strani započeo je Ilija Degmečić, ubacuje loptu u kazneni prostor, a ona dolazi do Domagoja Krizmanića. Uslijedio je „lažnjak“ protivničkom stoperu i mirna realizacija za 2:2. Nakon toga šoka, bude se nogometaši iz Širokoga Polja i u samoj završnici dolaze ponovo u vodstvo. Gosti su prošli po desnoj strani, na povratnu loptu natrčao je Mateo Drmić i pogodio suprotni kut Cikačeve mreže.

I kada su svi očekivali kraj utakmice, Dračice su došle do izjednačenja. Domagoj Krizmanić ubacio je loptu u protivnički kazneni prostor, Udovčić je glavom odigrao povratnu loptu prema Petru Andričiću koji ubacuje loptu u nezaštićei dio Ivićeve mreže.

Što reći u zaključku. Hajduk bolji u prvom poluvremenu, Dračice u drugom, Podjela bodova zaslužena.