0
409

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – KUTJEVO 3:1 (1:1)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Pomoćnici: Mate Dujmić (Vinkovci) i Filip Damjanović (Šeletovci). Strijelci: 0:1 Karačić (28.), 1:1 Dos Santos (33.), 2:1 Žutić (47.), 3:1 Kukučka (57.).

ZRINSKI: Pintarić, Matković, Lučačević ( 9. Mihaljević), Ždinjak, Kukučka (70. Mendeš), Dos Santos, Majdiš (46. Ulm), Šinko (77. Čajo), Kovačević, Žutić, Begović. Trener: Josip Milardović.

KUTJEVO: Leist, Martinović (49. Smojvir), Kalanj, Karačić (64. Krizmanić), Banić, Budimir (64. Majstorović), Aliev (64. Samardžija), Bandalo (73. Paulić), Jakešević, Majetić, Nemec. Trener: Stjepan Mađarić.

Nogometaši Zrinskoga potpuno su zasluženo upisali novu domaću pobjedu protiv momčadi Kutjeva. Doduše, nije najbolje krenulo za domaću momčad. Iako su Jurjevčani prvi zaprijetili u petoj minuti udarcem Pave Kovačevića s dvadesetak metara, ali golman Leist brani.

Nakon toga, uslijedila je ozljeda Antonija Lukačevića koji je zbog neopreznog starta Luke Banića morao napustiti igru. Njegovo mjesto zauzeo je Marijan Mihaljević. Domaći su nastavili s napadima. U 15. minuti akciju po desnoj strani započeo je Ivan Žutić koji proigrava Janika Kukučku. Ubačenu loptu na deset metara dočekao je Dos Santos, ali njegov udarac završava pored gola. Domaćini su ponovo bili u prilici u 26. minuti kada Pavo Kovačević udarcem s 20 metara pogađa prečku. I kako to obično biva, uslijedila je kazna. U 28. minuti na lijevoj strani našao se Ivan Jakšešević koji je na rubu kaznenoga prostora pronašao Marka Karačića. Kutjevski napadač s ruba kaznenoga prostora pogađa suprotni kut Pintarićeve mreže. S igračem manje gosti su poveli 1:0.

To nije poremetilo koncentraciju i igru Zrinskoga. Samo pet minuta kasnije Jurjevčani su izjednačili. Na lijevoj strani lopta je došla do Kapetana Majdiša koji točnom loptom pogađa Dos Santosa koji s desetak metara glavom pogađa lijevi donji kut. Jurjevčani nastavljaju s napadima. Luka Matković u 38. minuti šutira s dvadeset metara, ali kutjevski golman bio je na mjestu. U završnici prvoga dijela, novi problemi za trenera Josipa Milardovića. Zbog ozljede skočnoga zgloba igru je morao napustiti kapetan Andrej Majdiš, a umjesto njega u igru je ušao Karlo Ulm. Luka Matković ponovo je okušao svoj udarac u 45. minuti , ali golman Leist bio je na pravom mjestu.

U nastavku utakmice, igrala se „viktorija“ na gostujući gol. Već u prvom napadu Zrinksi je došao u vodstvo. Ponovo su domaćini kombinirali na lijevoj strani gdje je Ždinjak uputio loptu u kazneni prostor. Na nju je natrčao danas raspoloženi Ivan Žutić i glavom ju zakucava pod prečku.  Nakon vodećega pogotka, domaći igrači nastavili su s opsadom. U 52. minuti ubačenu loptu s  desne strane na tri metra od gola dočekao je Dos Santos, ali njegov udarac glavom završava pored gola. U 57. minuti Jurjevčani postižu i treći pogodak čime rješavaju pitanje pobjednika. Na lijevoj je strani Krešimir Šinko ubacio oštru loptu u kazneni prostor, na nju je natrčao Janik Kukučka i glavom zatresao gostujuću mrežu. Do kraja utakmice vidjeli smo u 68. minuti pokušaj Dominika Ždinjaka, ali njegov udarac sa 18 metara završava tik pored vratnice. Do kraja susreta, ritam utakmice ja pao, domaćini zadovoljni rezultatom, a gosti s igračem manje, umorni dočekali su kraj utakmice.

S nova tri boda Zrinski se priključio sredini tablice, a priliku za novo slavlje imat će već u srijedu kada igraju zaostalu utakmicu 8. kola protiv Slavonije iz Požege.