0
291

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

GRANIČAR – ZRINSKI (J) 1:0 (0:0)

Županja – Spomen stadion prvoga igranja nogometa u Hrvatskoj. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Škrobić (Osijek). Pomoćnici: Fran Jerbić (Osijek) i Igor Marić (Osijek). Strijelci: 1:0 Sušac (51. – ag).

GRANIČAR: Ivkić, Prnjak (90. Kegalj), Pejčić, Lešić, Krznarić (85. Miličević), Pastuović, Lotar, Berač, Babić, Vincetić (85. Cerovski), Dabić. Trener: Dražen Ilić.

ZRINSKI (J): Pintarić, Matković, Kegelj, Lukačević, Kukučka, Dos Santos (60. Ždinjak), Begović, Kovačević, Sušac (60. Ulm), Žutić (71. Živković), Šinko. Trener: Josip Milardović.

Nakon odlične igre i domaće pobjede nad Slavoncem iz Bukovlja nogometaši Zrinskoga na gostovanju u Županji upisali su minimalan poraz. U prvih 45 minuta najveći dio igre protekao je na sredini terena, bez puno izglednih prilika za pogodak.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 51. minuti kada su Županjci izveli korner, lopta je prošla kroz gostujući peterac, obrana Zrinskoga nije reagirala, a lopta se do Petra Sušca odbila i završila iza Pintarićevih leđa. Osim postignutoga pogotka domaćini su pogodili stativu, a u posljednjih pola sata Jurjevčani su imali dominaciju, ali bez izglednijih prilika za gol.

Ovim porazom Zrinski je pao na 12. mjesto i trenutno ima 11 bodova. U sljedećem 12. kolu na svom će igralištu dočekati momčadi Kutjeva.